Dnes je 13.06.2021

Slovenská sporiteľňa, neplatnú platobnú kartu môžete priniesť na pobočku

Slovenská sporiteľňa sa rozhodla zbierať nefunkčné a neplatné platobné karty.

Slovenská sporiteľňa umožňuje odovzdať akúkoľvek exspirovanú platobnú kartu v pobočkách najväčšej banky, ktorá sa postará o jej ekologickú likvidáciu. Súčasne Slovenská sporiteľňa začína vydávať už iba ekologické karty a predlžuje ich platnosť z 3 na 4 roky, čím dosiahne nižšiu spotrebu materiálu.  Klienti môžu novú ekologickú kartu s novým George designom získať aj s účtom na jeden rok zadarmo a s bonusom 60 eur.

Podľa odhadov je u nás aktuálne v obehu až 5,5 milióna platobných kariet, čo predstavuje až 28 ton plastu. Donedávna tieto tony materiálu často končili v bežných košoch a následne na skládkach.  A keďže obsahujú okrem plastu aj magnetický prúžok a čip, ich likvidácia vôbec nebola ekologická. Slovenská sporiteľňa sa preto rozhodla začať so zberom, či ekologickou likvidáciou platobných kariet, bez ohľadu na to, ktorá banka danú kartu vydala.

Cez Georgea je možné pridať si platobnú kartu do Google Pay alebo Apple Pay ešte skôr, ako ju klient fyzicky dostane. Znamená to, že môže pohodlne platiť hneď po otvorení účtu. Vďaka digitálnej inovácii Moneyback majú klienti pri platbe kartou, mobilom či hodinkami možnosť získať odmenu u obľúbených obchodníkov. Zberné nádoby na exspirované platobné karty ktoré nájdu ľudia vo všetkých 205 pobočkách banky, sú vyrábané pomocou technológie 3D tlače z odbúrateľného bioplastu. Sú výsledkom práce dizajnérov z crafting plastics! Studio. Odovzdať je možné akúkoľvek exspirovanú platobnú kartu, bez ohľadu na to, ktorá banka ju vydala.

Čítajte aj:

Verejným financiám sa dá pomáhať aj inak, zvyšovať DPH dokáže každý

 

 

zdroj slsp

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
08. 06. 2021


comments powered by Disqus