Dnes je 07.07.2020

Slovenská sporiteľňa ponúka pre svojich klientov viac účtov zadarmo

Slovenská sporiteľňa bude mať pre svojich klientov novinku, zadarmo budete môcť mať viac účtov.

Slovenská sporiteľňa od 1. júna upravuje podmienky vernostného programu Výhodný súčet, vďaka ktorému môžu klienti získať účet zadarmo alebo za polovicu. Po novom každý, kto na svojom účte splní podmienky na zľavu z poplatku za vedenie, získa automaticky rovnakú zľavu na všetky svoje účty rovnakého typu. „Prinášame šikovné riešenie pre ľudí, ktorí okrem hlavného účtu potrebujú jeden alebo viac ďalších,“ hovorí Slávek Mynář, produktový riaditeľ Slovenskej sporiteľne. Ide napríklad o ľudí, čo majú viac rôznych príjmov a chcú ich evidovať samostatne, či tých, ktorí chcú mať osobitný účet napríklad na výdavky pre domácnosť.

„Poplatkovo výhodným riešením pre takýchto ľudí zvykol byť druhý účet v niektorej z online bánk. Tie však ponúkajú len obmedzený rozsah služieb a navyše presunúť peniaze medzi vlastnými účtami v iných bankách trvá štandardne minimálne deň. S dvoma účtami v Slovenskej sporiteľni si môžete peniaze presunúť z účtu na účet prakticky okamžite,“ vysvetľuje Mynář.

Kedy sa vám zíde druhý účet:

- máte viac príjmov (napr. prenájom nehnuteľnosti)

- chcete samostatne evidovať výdavky (napr. výdavky na domácnosť)

- potrebujete viac platobných kariet a nechcete si za ne priplácať

- okrem vlastného účtu potrebujte ďalší, na ktorý bude mať prístup aj iná oprávnená osoba

Na získanie účtu zadarmo stačí splniť tri jednoduché podmienky – platiť kartou, využívať trvalé príkazy a inkasá a pravidelne si sporiť. V prípade, že na ktoromkoľvek z účtov splníte podmienky na bezplatné vedenie účtu, prípadne na účet za polovicu, automaticky získate rovnakú zľavu na všetky svoje účty rovnakého typu. „Klient tak môže mať zadarmo hoci aj päť Osobných účtov, za ktoré by štandardne zaplatil mesačne 30 eur,“ hovorí Mynář.

Účty zadarmo získate aj v prípade, ak vaše úspory v Slovenskej sporiteľni (vrátane podielových listov SPORO fondov a ESPA fondov) dosahujú aspoň 15 000 eur (Osobný účet, Space účet Mladý), resp. 30 000 eur (Osobný účet Exclusive). Bezplatný osobný účet získajú aj všetci podnikatelia, ktorí mesačne urobia aspoň 5 ľubovoľných transakcií kartou vydanou k Business účtu.

Čítajte aj:

Finančná správa chce prinášať viac informácií o projekte elektronickej pokladnice

 

 

zdroj slsp

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
23. 05. 2019


comments powered by Disqus