Dnes je 27.07.2021

Slovenská sporiteľňa prinesie niekoľko noviniek

Slovenská sporiteľňa prináša niekoľko noviniek a zvyšuje sa bezpečnosť platenia.

Nový rok 2021 prinesie klientom Slovenskej sporiteľne viacero noviniek a zmien, najmä v oblasti platobných kariet. Väčšina z nich je spojená s digitalizáciou služieb, vďaka ktorej si sami cez mobil či počítač dokážete jednoducho vybaviť veci, kvôli ktorým ste v minulosti museli chodiť do banky.

Niektoré úkony sa presúvajú mimo pobočiek. Aktivácia karty, zmena limitu či bezkontaktnej funkcionality tak rozširuje zoznam služieb, ktoré urobíte už len cez Georgea alebo telefonicky na linke Klientskeho centra. Platobné karty bude Slovenská sporiteľňa doručovať už len poštou na adresu klienta. PIN kód k debetnej karte budú klienti dostávať len cez SMS. Zvyšuje sa bezpečnosť platieb kartou na internete. Namiesto esemesky budú platby kartou na internete štandardne potvrdzované mTokenom. Zmeny súvisia s Európskou smernicou o platobných službách (PSD2), ktorá zavádza tzv. Silné overovanie pri platbách kartou na internete.

Výhody Sporenia na bývanie, ktoré už nebude v ponuke, sa rozširujú aj na Sporenie pre radosť a Investičné sporenie. Každý, kto si pravidelne sporí aspoň dva roky minimálne 50 eur mesačne, získa automaticky najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu na celú sumu hypotéky, nielen na 10-násobok nasporenej sumy ako doteraz. Sporenie je možné založiť na pár klikov online v internetovom bankovníctve.

Čítajte aj:

Spôsob platby platobnou kartou na internete sa mení

 

 

zdroj slsp

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
11. 01. 2021


comments powered by Disqus