Dnes je 20.04.2021

Slovenská sporiteľňa so ziskom niekoľko miliónov eur

Slovenská sporiteľňa dosiahla zaujímavý zisk niekoľkých miliónov eur.

Slovenská sporiteľňa zhodnotila svoje zisk z minulého roka, ktorý nebol taký ako roky predošlé, znižovali sa aj výdavky banky, no zároveň si banka aj napriek všetkému dokázalza udržať svoju stabilitu a stále sa teší záujmu ľudí.

„Máme za sebou rok, ktorý nás zrejme zásadne zmení. Najmä čo sa týka rešpektu k zdraviu. Z pohľadu bankovníctva sa skôr zrýchlili už rozbehnuté trendy, najmä digitalizácia a dôraz na väčšiu efektivitu. Ak sa pozriem na naše výsledky, vzhľadom na okolnosti sa nám darilo dobre, prevádzkový zisk zostal na skoro rovnakej úrovni ako vlani. Darilo sa aj biznisu – pomáhali sme firmám a ľuďom. Firmám najmä s financovaním ich nie jednoduchého podnikania a tiež so štátnymi garančnými schémami. Ľuďom sme pomohli aj pri novom bývaní, či pri odklade splátok. Práve tu sa ukázala naša sila ako digitálneho lídra. Takmer všetky žiadosti sme vybavili automaticky cez nášho Georgea. Vďaka nášmu prístupu a aj kvôli odkladu splátok sa podiel nesplácaných úverov drží na historických minimách. Odklady a neistá situácia spôsobili, že sme za rok 2020 vytvorili pomyselný vankúš viac ako 100 miliónov eur v opravných položkách. Práve toto najvýraznejšie ovplyvnilo náš koncoročný čistý zisk. Napriek tomu, že prevádzkovo si banka udržiava vysoko nastavený štandard. Pozitívnou správou je, že drvivá väčšina ľudí nemá problém vrátiť sa k normálnemu splácaniu. Ako zodpovedný líder sa aj vďaka tomu na rok 2021 pozerám pozitívne a verím, že sa už čoskoro dokážeme vrátiť k štandardnému fungovaniu,“  zhodnotil výsledky Peter Krutil, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Konsolidovaný čistý zisk po zdanení dosiahol 108,0 mil. eur. Ukazovateľ návratnosti vlastného kapitál medziročne klesol o skoro polovicu z 11,6% na 6,2%. Prevádzkové náklady sa medziročne mierne znížili, o 0,5%, na úroveň 287,1 mil. eur (v roku 2019 to bolo 288,5 mil. eur). Nárast personálnych nákladov o 6,3%, o 9,4 mil. eur, bol plne kompenzovaný zníženými odpismi z dôvodu ukončenia odpisovania jedného z informačných systémov.

Čítajte aj:

Týždeň práce koalície? Otvorili sa záhradkárstva, hranice neriešime a neschopnosť

 

 

zdroj slsp

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

 

-news-
26. 02. 2021


comments powered by Disqus