Dnes je 24.05.2018

Slovensko: Materské školy sa rozšíria o tisíce miest

Na celom Slovensku pribudne pre škôlkarov 4780 nových miest, čo poteší najmä tisíce rodičov, ktorých deti sa doteraz do škôlky nedostali.

Na celom Slovensku pribudne pre škôlkarov 4780 nových miest, čo poteší najmä tisíce rodičov, ktorých deti sa doteraz do škôlky nedostali z dôvodu nedostatku miest. Vyhodnotili prvé dve kolá žiadostí o príspevky z fondov EÚ na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl.

„Uvedomujeme si akútny nedostatok miest v materských školách. Aj preto prvá eurofondová výzva z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorú sme spustili po mojom nástupe, bola zameraná na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl. Vyhodnotili sme prvé dve kolá žiadostí o nenávratné finančné príspevky. Schválili sme 152 projektov, vďaka ktorým vznikne 4780 nových miest v škôlkach po celom Slovensku. Verím, že to je dobrá správa pre všetkých rodičov, ktorí nielenže budú môcť umiestniť svoje deti do škôlok, ale sa ich deťom aj výrazne skrášlia priestory a zlepší technické vybavenie,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná.

Prostriedky v eurofondovej výzve na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl slúžia na výstavbu nových objektov materských škôl, rozširovanie kapacít existujúcich objektov, stavebno-technické úpravy objektov a areálu, obstaranie materiálno-technického vybavenia a zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov. Uzávierka tretieho hodnotiaceho kola bude 18.10.2017. Ďalšie hodnotiace kolá budú uzatvárané v trojmesačnom intervale do vyčerpania alokácie.

 

 

zdroj mpsr

foto ilustračné

-news-
12. 09. 2017


comments powered by Disqus