Dnes je 28.10.2021

Slovensko mení farby, nepoučili sme sa

Slovensko začína meniť farby, hovoríme teraz o epidemiologickej situácii, ktorá sa po roku opakuje, nepoučili sme sa.

Na Slovensku sa zas výraznejšie komplikuje epidemiologická situácia. Menia sa farby okresov a k výrazným zmenám došlo v priebehu jedného mesiaca. Ako sme sa tešili, že epidemiologická situácia je dobrá, stačilo niekoľko neuveriteľných chýb a sme zas tam, kde sme boli minulý rok. Nemocnice v niektorých regiónoch to nezvládajú a mesiace pokoja sme premrhali, nerobili sme nič.

Všetci tí, čo mali v priebehu tých priaznivejších mesiacoch naplno pracovať, aby sa urobila stratégia boja, tak toho veľa neurobili. Zas sa ukazuje neschopnosť, skoro rovnaká akú sme videli minulý rok. Poviete si, že je to predovšetkým o ľuďoch? Je, ale štát nemôže byť v tomto len pozorovateľ. Tak ako minulý rok, aj tento rok to odštartoval dovoz z dovoleniek, žiadne pravidlá, neefektívne kontroly na hraniciach a k tomu aj naše obľúbené nevestičky.

Nevestičkám už tento rok Matovič nesľuboval nič, nevestičky si to tento rok vyriešili samé a aby náhodou „nezostali na ocot“ robili a robia svadby stoj čo stoj. Aj tam, kde by sa už hromadné podujatia nemali vyskytovať. Štát sa prizerá, má automat, ktorý je taký dobrý, až ho musia meniť. Pritom nevestičky mohli mať inú voľnosť v momente, ak by sme zvládli očkovanie a ochranu hraníc.

V čase, keď na hraniciach malo zasahovať všetko, čo zasahovať malo, zrejme sa na ministerstve vnútra riešili iné veci, iné problémy. Nebol čas na takú malichernosť ako je ochrana ľudí pre dovozom epidémie zo zahraničia. To sme videli aj minulý rok, ani vtedy na niečo také nebol čas a absolútne sa nič neriešilo. Kontroloval niekto to, či ľudia dodržiavali opatrenia po návrate zo zahraničia? Určite nie tak, ako by sa malo.

Na Slovensku sa zas menia farby okresov, premiér Heger vyzýva ľudí, aby dodržiavali opatrenia a mnohým je to asi jedno. Neexistuje žiadny rešpekt k opatreniam, neexistuje žiadne vymáhanie dodržiavania opatrení. Neexistovalo poriadne ani v minulosti. Takto sa dopracujeme do momentov, kedy lekári budú zas fyzicky a psychicky na dne, za malé  odmeny a zdravotníctvo bude neustále riešiť len jedno.

Hlúposť Slovenska sa vypomstí do ďalších rokov. Vidíme neschopnosť pracovať s verejnými financiami, ale okrem toho, lokálne lockdowny budú spôsobovať množstvo problémov, ktoré sa odrazí na verejných financiách. Pridajme k tomu, že mnohí ľudia sa budú báť, alebo sa nebudú môcť dopracovať k zdravotnej starostlivosti, to budeme mať o niekoľko rokov aj po zdravotnej stránke veľmi problematickú populáciu.

Následky nezvládnutej situácie dneška budeme vidieť niekoľko rokov. Zanedbané zdravie, doriadené verejné financie, rozvrat spoločnosti. K tomu množstvo lekárov odíde za prijateľnejšími pracovnými príležitosťami do zahraničia, kde vďaka očkovaniu už túto epidémiu výraznejšie riešiť nebudú. Ukazujeme, že dva roky nie sme schopní zvládnuť a riešiť situáciu na Slovensku.

Čítajte aj:

Poslanecké platy budú stúpať a zaťažovať financie štátu aj naďalej

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
13. 10. 2021


comments powered by Disqus