Dnes je 20.09.2021

Slovensko naďalej nemá stratégiu do nasledujúcich mesiacov

Slovensko naďalej nemá stratégiu do nasledujúcich mesiacov, zaočkovanosť nie je na požadovanej úrovni a Slováci sú finančne nad pomery.

Aká je stratégia Slovenska do nasledujúcich mesiacov? Zaočkovanosť nie je ideálna, zdravotníci zrejme budú mať zas čo robiť, ostatní pacienti budú musieť čakať a mnohí Slováci zrejme doplatia na to, že po jari tohto roka sa nedokázali zdržať a začali fungovať nad svoje finančné pomery, teda po mesiacoch lockdownu si poriadne dopriali (dovolenky, autá a iná spotreba), ale vzali si na to úver.

Vzhľadom na to, že stále nevieme ako budú nasledujúce mesiace vyzerať, riziká sú výraznejšie. Nie len ako zdravotnícka kríza, ale aj ako kríza finančná. Trend je taký, že Slovensko sa v rámci automatu bude prepínať do horších farieb a tým sa bude obmedzovať aj fungovanie firiem. Mnohé stravovacie zariadenia budú musieť fungovať zrejme zas len ako výdajne jedla. Ani ostatné firmy to nebudú mať jednoduché.

Aj keď si budú môcť vyberať, či do svojich prevádzok firmy a obchody vpustia len očkovaných, alebo tú druhú skupinu, ak nebudú schopní urobiť kontrolu zákazníkov, tak nebudú môcť fungovať. Od istej farby na známom systéme budú musieť byť prevádzky v okresoch aj tak obmedzené. Zvláštne je, že napriek všetkému stále robíme veci, ktoré nie sú v tejto situácii v poriadku.

Práve očkovanie malo byť momentom, ktorý pomôže jednotlivým krajinám a mnohé krajiny urobili všetko pre to, aby ich populácia bola v čo najväčšej možnej miere očkovaná. My na Slovensku sme pre to nerobili skoro nič, skôr sa mi zdá, že mnohí pracovali presne naopak. Dnes z tejto výhody nemôžeme ťažiť a tak môžeme len ticho závidieť iným krajinám, ktoré vďaka zaočkovanosti aj v tejto situácii rušia mnohé opatrenia.

Naopak, na Slovensku ich budeme sprísňovať. Ak je toto stratégia do ďalších mesiacov, tak sa nestretne s pochopením ľudí, pretože niečo také tu bolo už dlhé mesiace. Iná stratégia boja zrejme neexistuje, nedokázali sme sa poučiť z úspešných krajín a neustále robíme to isté,ešte aj neraz sa robí nelogicky a nesprávne. Nemáme taktiku ani na to, čo urobíme so zdražovaním potravín.

Napriek tomu, že sa niektorí ministri snažia pracovať, výsledok vyzerá pomerne inak ako ich predstava. Situácia nebude dobrá a bude to väčšinou regionálny problém. Lekári a zdravotné sestry v niektorých regiónoch zrejme zas budú naplno pracovať až do vyčerpania. Je možné, že k tomuto všetkému nastane po tomto ešte väčší problém v zdravotníctve, pretože mnohí zdravotnícky pracovníci budú meniť zamestnanie, prípadne krajinu kde budú pracovať.

V priebehu mesiacov, kedy bolo lepšie sme akosi nepracovali tak, ako sme mali. Snažili sme sa o kontrolu hraníc, ale ako vidíme, nefunguje tak, ako by mala. Snažíme sa o to, aby boli otvorené školy, ale to bude možné len do istého momentu. Nemáme riešenia a nemáme regionálne riešenia, pretože v týchto mesiacoch to bude o regiónoch. Na Slovensku sme zas nedokázali využiť tie lepšie mesiace.

Čítajte aj:

Na Slovensku zas s problémami, sedem dôvodov prečo nie je situácia v poriadku

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
15. 09. 2021


comments powered by Disqus