Dnes je 29.05.2020

Sneženie na Slovensku. Napadne do 10 cm

Na našom území máme prvú snehovú nádielku, ktorá zasiahne aj nižšie polohy. Dnešné ráno je na viacerých miestach biele a zasnežené. Ráno tak zbystrite pozornosť na cestách.

Počasie na našom území sa v priebehu tohto víkendu výrazne zmenilo. Do našej oblasti sa dostal chladný vzduch od severu, ktorý priniesol mrazy už aj do tých najnižších polôh. Mrazmi to však nekončí a dnes tu je  aj sneh.

Sneženie už nasledujúcu noc začalo prinášať na naše územie frontálne rozhranie, ktoré prináša pole výraznejších zrážok. Tie sa nad naše územie začali nasúvať už po polnoci od juhozápadu a postupne sa sneženie dostáva aj do tých najnižších polôh. Numerické modely očakávali, že do rána môže na našom území napadnúť aj niekoľko centimetrov nového snehu.

Snežiť by malo aj v Podunajskej nížine, no tu sa sneh bude držať len veľmi ťažko. Teploty sa totiž budú pohybovať len okolo nuly, prípadne slabo nad nulou.  Snehové vločky sa tak na západe taktiež objavili, no postupne prejdú zrážky aj do dažďa a sneh sa bude topiť. Iná situácia bude na zvyšku územia, kde sa sneh pri záporných teplotách bude držať.

V pondelok sú tak ranné cesty na mnohých miestach stredného a východného Slovenska zasnežené, pričom najkomplikovanejšie to je v oblasti hôr.  Očakáva sa, že v nižších polohách napadne od poprašku až do 5 cm a vo vyšších polohách môže napadnúť až okolo 10 cm snehu.

Čítajte aj:

Ako sa spojiť a zároveň nespojiť

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
02. 12. 2019


comments powered by Disqus