Dnes je 27.07.2021

Sneženie pokrýva cesty, na severe sa bude vyskytovať aj cez deň

Frontálny postupuje cez naše územie, pričom na severozápade Slovenska sa rozsnežilo a povrch väčšiny ciest je pod vrstvou čerstvého snehu. Sneh sa vyskytoval až do rána a v niektorých častiach nášho územia sneženie bude aj dnes.

Na Slovensku po vlne mrazov a studeného počasia sa začalo vyskytovať sneženie, ktoré poteší takmer celé naše územie, pričom sneh sa bude v nižších polohách udržiavať aj nasledujúce dni. Do rána sa vyskytlo  niekoľko centimetrov čerstvého snehu. Počasie totiž ovplyvňuje presúvajúci sa oklúzny front. Najskôr postupoval teplý front, ktorý prinášal výraznejšie zrážky a následne počas noci postúpila studená časť frontálneho systému.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sa na vozovke vyskytuje kašovitý až utlačený sneh hr. 1 - 2 cm, na západnom Slovensku sa môže na vozovkách vyskytovať čerstvý sneh hr. 1-2 cm.

V noci začala vlna sneženia postupovať ďalej cez naše územie a  sneh sa začala vyskytovať na celom území. Do rána bolo treba počítať s tým, že najviac snehu napadne na severozápade. V oblasti Kysúc, Myjavy, Považia, či Malej Fatry sa môže vyskytnúť 5 až 10 cm nového snehu. Ranné cesty tak sú zasnežené. Sneženie začalo ráno od severozápadu ustávať, no sneh sa bude vyskytovať aj dnes v priebehu dňa.

Čítajte aj:

Kedy sa vrátia deti do škôl? Keď sa vrátia dospelí k rozumu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
13. 01. 2021


comments powered by Disqus