Dnes je 27.07.2021

Sneženie zasiahne takmer celé Slovensko

Cez našu oblasť začína postupovať frontálny systém, ktorý ovplyvní počasie na Slovensku. Zrážky sa očakávajú na mnohých miestach. Napadne niekoľko centimetrov nového snehu.

Naše územie čaká po niekoľkých dňoch relatívne stabilného, no mrazivého počasia ďalšia vlna zrážok. Tentoraz však pôjde o celoplošné sneženie. Sneženie prinesie frontálny systém, ktorý dnes bude postupovať pomerne rýchlo cez našu oblasť. U nás sa začne sneh vyskytovať v druhej polovici popoludnia a podvečer. Postupne by sa sneženie malo rozšíriť nad takmer celé naše územie. Komplikácie alebo kalamitu  neočakávajte. Sneženie prejde cez Slovensko pomerne rýchlo.

Prvé snehové vločky sa začnú objavovať v utorok krátko po 15:00. Snehové zrážky prídu najskôr do oblasti severozápadného Slovenska a následne budú pomaly postupovať smerom na východ. Do polnoci by sa malo postupne rozsnežiť na takmer celom našom území a v stredu v skorých ranných hodinách začnú zrážky od severozápadu postupne slabnúť. Sneženie sa síce môže objaviť na celom území, ale budú lokality, kde snehu napadne minimum a v niektorých oblastiach aj niekoľko centimetrov.

Najmenej snehu by malo doraziť do oblasti Spiša, Gemera a do Banskobystrického kraja, kde by podľa aktuálnych predpovedí numerických modelov malo pripadnúť maximálne do 1-2 cm. Málo snehu napadne aj na juhozápade Podunajskej nížiny. Naopak vo zvyšných lokalitách nášho územia by malo napadnúť do 5 cm nového snehu a to predovšetkým na krajnom východe, na Považí, na Kysuciach, či v oblasti Malých Karpát, kde môže výška nového snehu môže byť aj 5 cm. Neskôr budeme mať na Slovensku zimné počasie.

Čítajte aj:

Kedy sa vrátia deti do škôl? Keď sa vrátia dospelí k rozumu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
12. 01. 2021


comments powered by Disqus