Dnes je 29.05.2020

Snežiť začalo už po polnoci. Dokedy sa bude na Slovensku vyskytovať?

Po chladnej a slnečnej nedeli máme zasnežený pondelok. Už v noci sa nad naše územie nasunuli zrážky a dorazilo toľko očakávané sneženie.

Sneženie, ktoré sa na našom území začalo vyskytovať prinieslo frontálne rozhranie, ktoré sa spolu so svojim zrážkovým polom už v noci blížilo nad naše územie. Zrážky začali nad naše územie postupovať už okolo polnoci a po polnoci sa malo na našom území postupne rozsnežiť.

I keď je predpokladalo, že snežiť bude na celom našom území, tak v oblasti Podunajskej nížiny zrážky napokon predsalen začali prechádzať do kvapalného skupenstva, nakoľko teplota sa tu aj počas noci  pohybovala od 0 do +2 °C. Na zvyšku nášho územia bolo očakávané sneženie, pričom sa začala vytvárať snehová pokrývka. Tá sa na niektorých miestach začala topiť v pondelok počas dňa spolu s tým, ako sa teploty začali šplhať nad bod mrazu.

Sneh a snehové prehánky sa budú vyskytovať aj v utorok. Na väčšine územia bude jasno až polooblačno. V severnej polovici miestami snehové prehánky. Bude sa poriadne ochladzovať a teploty v najbližších dňoch pôjdu poriadne nízko. K víkendu by sa mohlo postupne oteplovať a nočné mrazy by sa mali postupne zmierňovať. Na Slovensku budeme mať zimné počasie.

Čítajte aj:

Na vianočných trhoch v Bratislave sa bude dať platiť aj kartou

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
02. 12. 2019


comments powered by Disqus