Dnes je 27.09.2020

Stabilné počasie aj na začiatku týždňa, zmena v počasí sa prejaví v druhej polovici týždňa

Na Slovensku máme stále stabilné počasie a to by sa malo začať meniť v druhej polovici týždňa.

Na Slovensku máme už niekoľko dní stabilné počasie, ktoré prináša nadpriemerné teploty. Víkend bol príjemný rovnako príjemný bude aj začiatok nového pracovného týždňa. Takéto stabilné počasie by malo vydržať až do druhej polovici týždňa, kedy cez Slovensko začne postupovať studený front, ten prinesie ochladenie.

Začiatok týždňa bude na našom území jasný až polojasný a bude teplo. Zrážky, ani prehány sa vyskytovať nebudú. Aj v utorok bude mať jasné až polojasné a predovšetkým príjemné počasie. To bude pokračovať aj v stredu, kedy bude na Slovensku tiež jasno až polojasno. Teplé a slnečné počasie by malo vydržať asi do stredy. Dovtedy treba počítať s vysokými teplotami a rannými hmlami. Výrazná zmena v počasí by mala byť vo štvrtok. Počas dňa bude od severu postupovať cez naše územie studený front. Ten prinesie prehánky, občasný dážď a ojedinele aj búrky.

Front ale prinesie najmä výraznejšie ochladenie. Najmä v severných okresoch sa môže ochladiť do piatka aj o 10°C. Počas druhej polovice nasledujúceho týždňa sa bude naše územie už nachádzať v chladnejšom vzduchu. To ale zatiaľ nebude platiť pre južné časti Slovenska. Tam bude ochladzovanie postupné a ochladenie nebude výrazné. Zmena počasia bude na juhu postupná, teplota sa nezmení tak rýchlo, ako v severnej polovici územia. V septembri sú už štandardné časté vpády chladnejšieho vzduchu. Preto by sme sa nemali čudovať, ak by sme v závere nasledujúceho týždňa zaznamenali aj mrazy.

Čítajte aj:

Situácia s koronavírusom sa zhoršuje, politici sa správajú ako epidemiológovia

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
14. 09. 2020


comments powered by Disqus