Dnes je 27.09.2020

Stabilné počasie bude na Slovensku aj dnes, zmena v počasí bude vo štvrtok

Stabilné a príjemné počasie bude na Slovensku aj dnes, no už vo štvrtok by sa malo začať meniť.

Počasie je na Slovensku začiatkom týždňa stabilné, spôsobuje to rozsiahly tlakový útvar, ktorý ovplyvňuje počasie v centrálnej Európe. Ten ešte bude nad našim územím pôsobiť niekoľko dní a bude prinášať aj naďalej stabilné a teplé počasie aké sme mali napríklad aj cez víkend.

Počasie bude aj dnes jasné až polojasné, prehánky, ani búrky sa vyskytovať nebudú. Takáto by mala byť aj streda, kedy budeme mať na našom území  jasno až polojasno. Už vo štvrtok sa začne počasie meniť a cez naše územie bude postupovať studený front, ktorý by nemal byť na zrážky výrazný.

Front ale prinesie najmä výraznejšie ochladenie. Najmä v severných okresoch sa môže ochladiť do piatka aj o 10°C. Počas druhej polovice nasledujúceho týždňa sa bude naše územie už nachádzať v chladnejšom vzduchu. To ale zatiaľ nebude platiť pre južné časti Slovenska. Tam bude ochladzovanie postupné a ochladenie nebude výrazné. Zmena počasia bude na juhu postupná, teplota sa nezmení tak rýchlo, ako v severnej polovici územia. V septembri sú už štandardné časté vpády chladnejšieho vzduchu. Preto by sme sa nemali čudovať, ak by sme v závere nasledujúceho týždňa zaznamenali aj mrazy.

Čítajte aj:

Situácia s koronavírusom sa zhoršuje, politici sa správajú ako epidemiológovia

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
15. 09. 2020


comments powered by Disqus