Dnes je 27.09.2020

Stabilné počasie sa zmení, prudko sa ochladí. Kedy?

Na našom území je v uplynulých dňoch mimoriadne teplé počasie. Môže za to príliv teplého vzduchu od juhu po zadnej strane tlakovej výše. Vo výhľade je výrazná zmena.

Slovensko, ako aj ostatné krajiny predovšetkým strednej Európy, či Balkánu zažívajú mimoriadne teplé počasie. Už niekoľko dní do našej oblasti prúdi veľmi teplý vzduch od juhu. Ten sa do našej oblasti dostáva medzi tlakovou výšou. Vzduchová hmota, ktorá do našej oblasti prúdi je aj o takmer 10°C teplejšia ako je na súčasnú ročnú dobu bežné.

Vďaka tomu zažívame mimoriadne vysoké teploty, ktoré na našom území prekonávajú až tropickú hodnotu +30°C, no to sa všetko už čoskoro zmení. K nášmu územiu sa totiž blíži studený front, ktorý prinesie spomínanú zmenu počasia. Cez naše územie by mal tento studený front postupovať už počas štvrtka.

Streda tak bude na našom území ešte slnečným a veľmi teplým dňom, pri ktorom sa teplota vyšplhá aj nad hranicu +30°C. Vo štvrtok sa už na našom území očakáva prevažne veľká oblačnosť a vyskytovať sa budú aj prehánky. Výnimočne sa predovšetkým v oblasti hôr môžu vyskytovať aj búrky. Za týmto studeným frontom do našej oblasti prenikne chladnejší vzduch. Teploty sa na našom území zmenia o zhruba 10°C. Ochladenie bude výrazné nielen počas dňa, ale aj počas noci. Nočné a ranné teploty môžu klesať až k nule. Pohybovať sa budú od +9 do +1°C. Letné a nadpriemerne vysoké teploty tak na našom území skončia a nastúpi jesennejší charakter počasia.

Čítajte aj:

Situácia s koronavírusom sa zhoršuje, politici sa správajú ako epidemiológovia

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
16. 09. 2020


comments powered by Disqus