Dnes je 17.10.2019

Studené počasie na Slovensku by malo byť aj budúci týždeň

Po mimoriadne teplom júni tu máme naopak veľmi studený júl a je jasné, že toto počasie by sa malo zdržať aj budúci týždeň.

Na našom území od začiatku týždňa panuje teplotne podpriemerné počasie a takýto charakter počasia by sa tak skoro nemal meniť. Synoptická situácia bude veľmi podobná. Nad Ruskom sa bude udržiavať tlaková níž a súčasne sa nad východným Atlantikom bude nachádzať tlaková výš, ktorej výbežok sa bude natláčať nad Európu.

A práve medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi bude do našej oblasti aj naďalej prúdiť studený vzduch. Pre milovníkov letného počasia nie sú vyhliadky rozhodne potešujúce. Teplotne podpriemerné počasie sa očakáva nielen celý tento týždeň, ale až do druhej polovice budúceho týždňa.

Maximálne denné teploty by tak nemali prekračovať hranicu +25 °C a počas noci budú klesať až pod +10 °C.  Okrem chladného počasia nás čaká aj pomerne vlhké počasie. Oblačnosti bude veľa a budú sa vyskytovať početné prehánky, či dážď. Najvýraznejšie zrážky by mali byť počas tohto víkendu. Na niektorých miestach by sa mohli cez víkend vyskytovať aj búrky.

Čítajte aj:

Finančná správa: Doklad vydaný z elektronickej pokladnice si môžete skontrolovať

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

 

-iMeteo.sk-
11. 07. 2019


comments powered by Disqus