Dnes je 19.01.2020

Studený front priniesol až 70 mm zrážok

Búrky aj dážď ustali. Priniesli množstvo zrážok, ktoré zaplavovali niektoré oblasti.

Rozsiahla zrážková línia priniesla na viacerých miestach vysoké úhrny. Tiahla sa naprieč Slovenskom a spôsobila lokálny vzostup vodných tokov. Celkovo najviac zrážok za posledných  24 hodín namerali na strednom Slovensku, na celom tomto území sa rozpätie pohybovalo od 25 do 70 mm. Viac ako 70 litrov vody na meter štvorcový spadlo v Zlatníkoch, Dobšinskej ľadovej jaskyni a Slavošovciach.

To spôsobilo aj dvíhanie vodných hladín na viacerých tokoch. Prvý stupeň povodňovej aktivity je stále vyhlásený na tokoch – Čierny a Biely Váh, Revúca, Zázrivka a Oravica. Druhý stupeň na Hnilci. Zrážky sa postupne presúvali na krajný východ, kde počas dňa nespadla takmer ani kvapka. V týchto miestach sa úhrny zvyšovali ešte počas noci, nie už veľmi výrazne.

Občas sa ešte na východe mohla vyskytnúť aj búrka a na zadnej strane tejto zrážkovej línie sa ešte vyskytoval slabší dážď či prehánky. Do rána už dážď ustal na celom území a v utorok sme si užili aj viac slnečných lúčov. Počasie bude na Slovensku postupne príjemnejšie.

Čítajte aj:

Premiér Pellegrini sa stretne s predstaviteľmi slovenského priemyslu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
10. 09. 2019


comments powered by Disqus