Dnes je 14.11.2019

Telekom rozšíril pokrytie, má viac zákazníkov

Telekom rozšíril svoje pokrytie a zároveň zvýšil počet zákazníkov.

„Prvých šesť mesiacov roka 2019 reflektuje viaceré úspechy a ciele Slovak Telekomu, medzi ktoré patrí najmä zameranie sa na vlastnú bázu zákazníkov, ich spätnú väzbu, riešenia pre lepšiu zákaznícku skúsenosť i technologický pokrok. Investujeme do nového pokrytia optiky i VDSL, rozšírili sme ich o desiatky tisíc nových domácnosti a rýchlejšie technológie dostávame čoraz väčšiemu počtu zákazníkom. Sústredíme sa na našich klientov a priniesli sme im viaceré novinky na čele s plošným prechodom z paušálov Happy na ÁNO: aj vďaka nim sa Slováci ešte viac rozdátovali a medziročne stúpla prevádzka o 65 percent. Pre biznis klientelu sme odštartovali naše riešenie pre eKasu i nové paušály ÁNO Biznis, opäť s veľkými objemami dát. Našu technologickú silu potvrdil aj test technológie Massive MIMO v Bratislave. Vo finančnej oblasti sme zaznamenali mierny nárast výnosov i EBITDA a aj prevádzkové ukazovatele sú pozitívne pri raste zákazníkov internetu a TV,“ uviedol Dušan Švalek, výkonný riaditeľ pre Slovensko v Skupine Slovak Telekom.

Dôležitým krokom zameraným na existujúcich zákazníkov, ktorým chce Telekom priniesť nové výhody, bolo umožnenie plošného prechodu z paušálov Happy na ÁNO. Vďaka nemu môžu zákazníci pokračovať už na novom programe ÁNO aj počas viazanosti a získať najmä viac dát. Mobilné dáta a práca so zákazníkmi boli akcentované aj pri ďalších novinkách ako napríklad ÁNO Biznis, kde Telekom uviedol dva nové programy a biznis zákazníkom ponúka ešte viac dát a aj benefit podľa výberu.

Viaceré aktivity v mobilnej sieti (viac zákazníkov s paušálmi ÁNO a iné novinky) podporujú aj rastúcu dátovú prevádzku v mobilných sieťach, ktorá dosiahla už 3010 TB mesačne v júni a medziročne stúpla o 65 percent. Výhodnejšie dáta v zahraničí boli uvedené v novej ponuke roamingových dátových balíčkov mimo EÚ. Odteraz majú zákazníci k dispozícii lepšie ceny aj v Turecku, Kanade či iných destináciách a môžu využiť i väčšie objemy dát.

Investície do nových technológií sú pre Telekom kľúčové. Zameranie na rozširovanie pevných sietí pokračovalo aj v prvom polroku 2019: pokrytie sa zvýšilo na 583 tisíc domácnosti na optike a 662 tisíc domácností na VDSL. V oblasti 4G siete pokračuje Telekom v expanzii nových lokalít pre rýchlejšiu 4G+ sieť a na mape pokrytia pribudlo 17 lokalít s kapacitou do 200 Mbps. Rýchlejšie 4G+ je najnovšie v mestách Galanta, Hlohovec, Levice, Leopoldov, Sereď, Sládkovičovo, Šaľa a Žiar nad Hronom.

Pri 4G sieti sa Telekom orientuje na osvedčené VoLTE portfólio a zvýšil počet podporovaných zariadení na 84 modelov od deviatich výrobcov. Telekom z pozície technologického lídra realizoval v minulosti viaceré testy mobilných technológií a v januári 2019 predviedol technológiu Massive MIMO s ukážkou posilňovania sieťovej kapacity v súčasnej 4G sieti a ako môže byť táto vlastnosť využívaná v ďalšej generácii sietí: viac zákazníkov využije vyššie rýchlosti v rovnakom čase.

Čítajte aj:

Na Slovensku začína fungovať nový úrad

 

 

zdroj/foto Telekom

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
12. 08. 2019


comments powered by Disqus