Dnes je 27.09.2020

Téma digitálna mena, dokážu sa ňou nahradiť platidlá?

Dokáže digitálna mena naplno fungovať aj teraz a nahrádzať zaužívané spôsoby?

Je digitálna mena na Slovensku reálna a dokáže nahradiť platidlá, ktoré používame teraz? Odborníci v tom majú jasno a hovoria, že určite nie v najbližších desaťročiach a najmä nie pre vytvorenie digitálnej meny. Bankovky a mince poskytujú bezpečný a rýchly platobný prostriedok, ktorý nie je vystavený kyberútokom, ponúka vysokú mieru anonymity a okamžité ukončenie a potvrdenie platieb.

V európskych krajinách bankovky určite pretrvajú, aj keby sme zaviedli digitálne euro. V súčasnosti predstavujú hotovostné platby v eurozóne ešte stále asi 70% počtu transakcií v obchodoch a 50% hodnoty týchto platieb. Ako sa už spomínalo zatiaľ nie je isté ani to, kedy budeme mať na Slovensku takzvané digitálne euro.

Nie je isté, či sa digitálne euro vytvorí. Európska centrálna banka v súčasnosti intenzívne analyzuje aké výhody a nevýhody by malo vytvorenie digitálnej verzie eura. Skúsenosti iných krajín, ktoré na svojich digitálnych menách začali pracovať skôr, ukazujú, že celý proces trvá tri až päť rokov. Ak by sa teda Európska centrálna banka rozhodla vytvoriť a zaviesť digitálne euro, bude to ešte potom trvať niekoľko rokov.

Čítajte aj:

Epidémia a práva ľudí, ako vedia politici túto vetu rôzne zneužívať

 

 

zdroj nbs

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
14. 09. 2020


comments powered by Disqus