Dnes je 18.08.2019

Teploty budú na našom území nestabilné

Nasledujúce dni prinesú do našej oblasti veľmi premenlivé počasie. Vpády teplejšieho vzduchu budú striedať jednotlivé vlny ochladenia.

Po studenom víkende sa na našom území začne opäť otepľovať. Do našej oblasti totiž preniká teplejší vzduch od západu, vďaka ktorému pôjdu teploty už počas utorka na západe aj nad hranicu +10 °C. Oteplenie však nevydrží dlho. Uprostred týždňa sa ochladí.

Teploty by mali poklesnúť zhruba o +6 °C na maximálne hodnoty od +1 do +6 °C. Počasie bude chladnejšie a v znamení oblačného počasia s nízkou oblačnosťou a s rannými hmlami. Ku koncu týždňa by sa malo potom opäť otepliť. Ani to však nebude mať dlhú trvácnosť. Na začiatku týždňa by sa malo opäť ochladiť, no tentoraz to už vyzerá, že ochladenie bude dlhodobejšie. Tento týždeň tak počítajte s výraznými teplotnými výkyvmi.

Situácia na Slovensku bola komplikovaná

Na západe Slovenska sa vyskytoval mrznúci dážď. Pršalo pri teplotách okolo +1 až do -1 °C. Teplota sa však meria vo výške 2 metrov a pri zemi bolo ešte chladnejšie, a tak sa mrznúce zrážky vyskytli aj v oblastiach, kde bolo nad nulou. Ľad pokryl aj Bratislavu. Teplota sa hýbala od -0,1 °C v Lamači po -1,5 °C na Kolibe. Na cestách západného sa vytvorila vrstva ľadu. Mrznúci dážď skomplikoval dopravu nie len na západe, ale aj strede Slovenska.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
04. 12. 2018


comments powered by Disqus