Dnes je 18.08.2019

Teploty budú postupne rásť. Počasie bude stabilné

Aj naďalej nás čaká stabilné počasie. Zmena bude najmä v teplotách, ktoré začnú postupne rásť.

Počas nasledujúcich dní nás čaká naďalej stabilné počasie. Takýto charakter by mal zotrvať minimálne až do konca týždňa. Počasie aktuálne na našom území ovplyvňuje tlaková výš, ktorá sa presúva od západu smerom na východ. Jej stred sa zajtra dostane za naše územie a my sa tak ocitneme na jej zadnej strane.

Tak k nám od juhu začne prúdiť teplejší vzduch.  Teploty tak postupne začnú rásť. Rásť by mali teploty až do pondelka. Potom by mal postúpiť studený front, ktorý prinesie zrážky a následné ochladenie. Od druhej polovice týždňa môžeme očakávať teploty od +3 až +9 °C. V porovnaní s dlhodobým normálom nás čakajú teplotne nadpriemerné dni. Priemerné popoludňajšie teploty by sa mali pohybovať zhruba o 5 °C nad hranicou dlhodobého normálu.

Stabilné počasie a príjemný víkend, takto by to malo v najbližších dňoch vyzerať. Slnečné počasie môže byť na niektorých miestach rušené rannými hmlami. Tie sa na niektorých miestach udržia počas doobedňajších hodín. Informácie o počasí budeme priebežne aktualizovať.

Čítajte aj:

Na Slovensku je nedostatok rastlinných bielkovín

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
07. 02. 2019


comments powered by Disqus