Dnes je 29.05.2020

Už aj Košičania využijú 4G internet od O2

O2 rozširuje pokrytie vlastnou 4G sieťou na metropolu východu - Košice. Zákazníci O2 tak môžu vo svojich smartfónoch a tabletoch využívať super rýchly 4G internet, kdekoľvek sa v Košiciach nachádzajú.

O2 rozširuje pokrytie vlastnou 4G sieťou na metropolu východu - Košice. Zákazníci O2 tak môžu vo svojich smartfónoch a tabletoch využívať super rýchly 4G internet, kdekoľvek sa v Košiciach nachádzajú. Operátor tak prináša možnosť sťahovať dáta priemernou rýchlosťou okolo 25 Mbps a odosielať ich priemernou rýchlosťou okolo 15 Mbps.

„Ako sme sa zaviazali, po Trnave prinášame 4G internet do ďalšieho mesta. Pokrytie najrýchlejšou mobilnou sieťou sme rozšírili na Košice, naši zákazníci tak môžu pohodlne surfovať v 4G už v celom meste. V tomto roku tak budú môcť v 4G surfovať obyvatelia 13 najväčších miest na Slovensku, čím pokryjeme 25% populácie. Do konca budúceho roka chceme pokrytie touto sieťou zvýšiť na takmer 60 % populácie,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať rýchly 4G internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Jednoducho stačí byť v pokrytí 4G sieťou od O2, mať LTE SIM kartu, k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné v 4G sieti pracovať a aktivovaný dátový balík.

Overenie, či má zákazník LTE SIM kartu je veľmi jednoduché, stačí poslať bezplatnú SMS na 99 222 v tvare 4G. Výmena SIM karty je zdarma, už dnes má viac ako 50 % zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v 4G (USIM).

Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení – momentálne každý tretí telefón, ktorý si kúpia O2 zákazníci už je kompatibilný so 4G. Zákazníkovi následne stačí, keď bude mať aktivovaný akýkoľvek dátový balíček alebo bude mať program, ktorého súčasťou sú aj dáta. O2 postupne umožní všetkým zariadeniam schopným pracovať v 4G režime pripojiť sa do vlastnej O2 4G siete.

 

 

zdroj O2

-news-
18. 11. 2015


comments powered by Disqus