Dnes je 27.02.2020

Už čoskoro sa výraznejšie oteplí. Teploty pôjdu cez +20 °C

Chladné počasie už čoskoro skončí. Čaká nás výraznejšie oteplenie, ktoré ukončí sériu chladných dní a do nížin prinesie teploty aj cez +20 °C.

Počasie na Slovensku už niekoľko dní ovplyvňuje chladný, pôvodom arktický vzduch. Teploty sú veľmi nízke, na severe v noci klesajú k bodu mrazu, cez deň je len do +10 °C.  Chladná bude ešte táto noc, ktorá by mala byť z tejto série najchladnejšia. Teplota by mala klesať aj pod bod mrazu, na celom území sa ochladí pod +5 °C.

V utorok budú denné maximá ešte relatívne nízke a dosiahnuť by mali od +8 do +15 °C. V utorok sa nad naše územie začne dostávať teplý vzduch od západu. Oteplenie bude najskôr nevýrazné. Od utorku by mali teploty len narastať. Už v stredu dosiahnu maximá +10 až +16 °C, vo štvrtok by to malo byť už +12 až +18 °C. Cez víkend by malo teplé počasie vyvrcholiť a teploty by na celom území mali presiahnuť hranicu +15 °C, v nížinách to bude až do +22 °C.

V stredu by sa mohol na niektorých miestach Slovenska vyskytovať dážď, no vo štvrtok by sa malo počasie upokojovať a víkend bude slnečný. V údoliach sa ale už budú objavovať početné hmly, ktoré sa pri priaznivej inverzii môžu udržať aj po celý deň.

Čítajte aj:

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici: Tešiť sa môžete na Variácie lásky

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
07. 10. 2019


comments powered by Disqus