Dnes je 21.02.2019

V Bratislave pokračuje obnova Námestia slobody

Od mája prebiehajú v Bratislave práce v rámci druhej fázy revitalizácie Námestia slobody, ktoré sa realizujú na základe víťazného návrhu architektonickej súťaže.

Od mája prebiehajú v Bratislave práce v rámci druhej fázy revitalizácie Námestia slobody, ktoré sa realizujú na základe víťazného návrhu architektonickej súťaže. Dnes sa uskutočnil na námestí kontrolný deň, v rámci ktorého si primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal spolu so zástupcami spoločnosti HB Reavis pozreli aktuálny stav prebiehajúcich prác. Druhá fáza revitalizácie by mala byť ukončená už v priebehu tohto leta.

„Musím povedať, že sa skutočne teším, že práce sú v plnom prúde a námestie po rokoch zanedbaného stavu začne meniť svoju tvár a Bratislavčania budú opäť môcť plnohodnotne využívať tento dôležitý verejný priestor,“ povedal primátor Bratislavy po kontrolnom dni na Námestí slobody. „Pomaly sa nám končia práce s výmenou betónových povrchov a aktuálne začíname s ďalšími prácami, napríklad na workoutovom ihrisku ako jednom z prvkov námestia,“ dodal primátor.

Výmena betónových povrchov sa začala v máji tohto roka. Existujúce línie kamennej dlažby budú výškovo upravené a poškodené čadičové kocky budú nahradené za nové pri renovácii existujúceho mobiliáru. Rovnako dôjde k výmene poškodených žľabov odvodnenia. „Momentálne z našej strany prebieha v rámci revitalizácie inštalácia automatického závlahového systému a pokračovať budeme zatrávnením intenzívne udržiavaným parkovým trávnikom na celkovej ploche 5000 m2. Vysadíme na námestí asi 20 nových stromov.  Následne začneme s budovaním workooutového cvičiska pre dospelých, ktoré bude prístupné bez oplotenia. Menej viditeľnou súčasťou opráv bude rekonštrukcia areálového vodovodu, ktorý je v zlom stave,“ uviedol Jakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

Na Námestí slobody pribudne aj pripojenie na nabíjanie elektromobilov, konkrétne v spodnej časti na parkovisku pri reštaurácii a v hornej časti na parkovisku za ministerstvom dopravy. V spolupráci s  Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou sa opraví vodná prípojka k fontáne, ktorá je dôležitou rekonštrukcie fontány v ďalšej fáze revitalizácie. Revitalizačné práce v rámci druhej fázy obnovy Námestia slobody by mali byť podľa plánu ukončené koncom tohto leta a Bratislavčania si tak budú môcť konečne užívať vynovené námestie.

 

 

zdroj Bratislava

foto ilustračné

-news-
13. 07. 2018


comments powered by Disqus