Dnes je 27.03.2019

V Liptovskom Mikuláši pokračujú s opravami ciest

Liptovský Mikuláš pokračuje v bežnej údržbe miestnych komunikácií, opravia sa mnohé ulice.

Liptovský Mikuláš pokračuje v bežnej údržbe miestnych komunikácií, pričom najviac dopravne zaťažené miestne komunikácie bude opravovať tryskovou metódou Patchmatic. "Táto technológia je vhodná na opravu výtlkov menšieho rozsahu a opravu začínajúcich chýb vo vozovkách, čím sa zabezpečí ich dlhšia životnosť a predíde sa poruchám vozoviek vo väčšom rozsahu v budúcnosti," vysvetlil Dušan Grešo z Verejnoprospešných služieb.

Výhodou je aj rýchlosť opravy výtlku, prakticky niekoľko desiatok sekúnd, pričom klasická oprava výtlku (zarezanie živice, vyčistenie ryhy, asfaltovanie a hutnenie) trvá niekoľko desiatok minút. Opravy sa budú realizovať na hlavných miestnych komunikáciách prakticky vo všetkých mestských častiach – Palúčanska, Demänovská, Lesnícka, Majeríkova, Jesenského, Čsl. brigády, Družstevná, Kuzmányho, Štefánikova, Podtatranského, Zápotockého, Vrbická, Priemyselná, Nová, Borbisova, Alexyho, Porubská a taktiež prakticky celé Podbreziny a komunikácie v Demänovej, v Bodiciach či v Liptovskej Ondrašovej. Poškodenia väčšieho rozsahu sa opravujú a aj naďalej budú opravovať klasickou metódou, veľkoplošnejšími opravami a taktiež komplexnými opravami celých komunikácií.

Vďaka tejto rýchlej forme opravy sa zároveň nebudú vytvárať dopravné obmedzenia a premávka bude aj napriek údržbe ciest plynulá. Na miestach, kde bude dochádzať k opravám klasickou metódou, či na miestach, ktoré sa budú opravovať komplexnejšie, treba rátať s istými dopravnými obmedzeniami.

 

 

zdroj Liptovský Mikuláš

foto ilustračné

-news-
17. 05. 2018


comments powered by Disqus