Dnes je 03.06.2020

V nedeľu dorazí ďalší dážď a sneh

V nedeľu ráno dorazí od severozápadu nad naše územie ďalší oklúzny front, ktorý k nám prinesie opäť dážď a na stredné a východné Slovensko aj sneženie.

Sobota, no predovšetkým sobotňajšie ráno prinieslo na naše zrážky, ktoré na Horehroní, v oblasti Banskej Bystrice a na krajnom východe boli v podobe snehu. Sneženie sa opäť očakáva v nedeľu ráno. Cez naše územie totiž v skorých ranných hodinách začne postupovať ďalší oklúzny front, ktorý prinesie na mnohé miesta nášho územia dážď. Na horách pôjde o sneženie, no snežiť môže na strednom a východnom Slovensku aj v nižších polohách.

Snehové zrážky by mohli zavítať do Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja. Inde bude snežiť až od zhruba 1200 m n.m. V regiónoch stredného a východného Slovenska tak budú mať opäť niekde aj zasnežené ráno.

Zasnežený východ

Prvé snehové zrážky sa na východe začali vyskytovať počas soboty už okolo 5:00. Spočiatku išlo najmä v nižších polohách o dážď so snehom, ktorý v ranných hodinách prešiel do sneženia. Celkovo  napadlo od 2 do 7 centimetrov nového snehu, vo vyšších polohách a na západných náveterných stranách hôr 7 až 15 cm.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
09. 12. 2018


comments powered by Disqus