Dnes je 19.01.2020

V noci prišli búrky, boli aj intenzívne

V teplom a vlhkom južnom prúdení dorazili na Slovensko intenzívne zrážky. Zrážkové pásmo je sprevádzané aj búrkami. Tie prišli aj k nám a boli silnejšie.

V teplom a vlhkom vzduchu sa tvorili na severnom Balkáne, v Chorvátsku, Rakúsku ale aj Maďarsku početné búrky. Tie postupovali smerom na severovýchod a počas noci zasiahli aj naše územie. Búrky sa na začiatku nachádzali v centrálnej ale aj západnej časti Maďarska.

Postupovať začali ďalej na sever a očakávalo sa, že počas noci mali zasiahnuť aj naše územie.  Sprevádzané boli predovšetkým prívalovými zrážkami, no ojedinele sa pri nich vyskytol aj silnejší nárazový vietor. Búrky sa mali vyskytovať aj počas pondelka.

Okrem toho na Slovensku výrazne prší. Pršať začalo spočiatku najmä na západe Slovenska, dopoludnia sa zrážky rozšírili aj nad stredné Slovensko.  Východ bol spočiatku bez zrážok, v neskorších popoludňajších hodinách zrážky mali dorazili aj tam.

Dážď je intenzívny a na západ a stred Slovenska prináša aj viac ako 25 mm zrážok. Ojedinele, najmä v Banskobystrickom kraji to môže byť aj viac ako 50 mm. Dnes večer dorazia zrážky na východ Slovenska. Napršať by tam malo od 10 do 25 mm.  Dážď sa na Slovensku vyskytuje celý deň, začiatok nového týždňa tak prinesie jesenné počasie.

Čítajte aj:

Novela zákona posilní ochranu vzácnych území

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
09. 09. 2019


comments powered by Disqus