Dnes je 27.07.2021

V noci sa vyskytol na Slovensku nebezpečný mráz. Vyskytovať sa mohol na celom Slovensku

Naša oblasť sa aktuálne nachádza v chladnejšom a vlhšom vzduchu, v dôsledku čoho začali teploty klesať poriadne nízko. Ráno je mrazivé.

Počasie na našom území začala ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa bude nad Balkánom v nasledujúcich dňoch zvýrazňovať. Vďaka prítomnosti tejto tlakovej výše je na našom území počasie so zmenšenou oblačnosťou a súčasne k nám prúdi od severu chladnejší a vlhší vzduch.

Ten je náchylný na to, že sa počas nočných hodín pri utíšení vetra a zmenšenej oblačnosti rýchlo vychladzuje a k tomuto javu malo dochádzať aj počas noci. V priebehu noci tak začali teploty výrazne klesať a bolo treba počítať s rannými teplotami na našom území od +3 do -2 °C. V dolinách a v kotlinách mohlo byť ešte chladnejšie. Mráz sa očakával takmer na celom území. Najnižšie riziko mrazov bolo v oblasti Východoslovenskej nížiny.

Víkendové dni budú prinášať zmenu v počasí.  V sobotu bude oblačno až zamračené. Počas dňa od západu postupne na mnohých miestach dážď. V nedeľu budeme mať polooblačno až oblačno. Popoludní miestami prehánky, ojedinele aj búrky. Mierne sa ochladí a rovnako bude vyzerať počasie aj v ďalších dňoch. Na Slovensku budeme mať premenlivo.

Čítajte aj:

Prvé mesiace nového vedenia Slovenska: Koronavírus a nezhody

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
22. 05. 2020


comments powered by Disqus