Dnes je 25.06.2019

V noci začalo mrznúť. Mrazy môžu zničiť úrodu

Pred nami sú mimoriadne chladné noci, ktoré dajú zabrať najmä poľnohospodárom a vinárom. Mrznúť môže nielen pri zemi, ale aj vo výške dvoch metrov.

V Európe môžu spôsobiť nasledujúce noci a rána veľké škody a to najmä poľnohospodárom a vinárom. Do Európy sa totiž dostáva od severu suchý vzduch. Tento vzduch sa zvykne počas noci pomerne rýchlo ochladzovať a naopak počas dňa rýchlo ohrievať. Budeme tak pozorovať pomerne výrazné amplitúdy teplôt medzi minimami a maximami.

Počas noci sa bude tento vzduch pomerne výrazne ochladzovať, čomu pomôže aj slnečné počasie a to nielen u nás, ale aj v ďalších oblastiach Európy. Vo Francúzsku mrzlo už minulú noc a s mrazmi začali bojovať vinári. U nás môžu mrazy spôsobiť škody nielen na viniči, ale aj na ďalších rastlinách. Mrznúť totiž môže nielen pri zemi, ale aj vo výške dvoch metrov.

Chladná bola už tátp noc. Teplota poklesla na +5 až 0 °C, ale na Orave, Liptove, či na Spiši teploty začali klesať až do -3 °C. Pri zemi však bude mrznúť minimálne na polovici nášho územia. Sledujte naše informácie o počasí a dozviete sa dokedy sa budú na našom území mrazy vyskytovať.

Čítajte aj:

Bratislava bude mať novú parkovaciu politiku

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
15. 04. 2019


comments powered by Disqus