Dnes je 29.05.2020

V noci začalo pršať a miestami sneží. Kde napadne najviac snehu?

Počas pondelka začne cez naše územie postupovať studený front, ktorý prinesie ochladenie a po jarnom víkende návrat zimy.

Už čoskoro príde na našom území k zmene. Počas noci začal počasie na našom území ovplyvňovať studený front, ktorý prináša zrážky.  Tie sa vyskytujú na celom našom území. Na mnohých miestach ide o dážď. Snežiť začalo v oblasti Nízkych Tatier a na východe sa sneženie môže objaviť aj v nižších polohách od výšky 300 m n.m.

Sneh sa do rána vyskytol najmä v oblasti Nízkych Tatier a v horských oblastiach Gemera. Tu mohlo napadnúť okolo 5 až 10 cm snehu, v oblasti Nízkych Tatier môže do rána pripadnúť 10 až 20 cm.  V priebehu rána začnú zrážky od západu ustávať a opäť dorazia v priebehu dňa.

Počas dňa sa totiž začne meniť prúdenie na severné, ktoré bude vlhšie. Toto prúdenie prinesie do oblastí severného Slovenska trvalejšie sneženie, ktoré by tu s premenlivou intenzitou malo trvať až do stredy. Sneženie sa očakáva najmä na Kysuciach a na Orave. Do stredajšieho rána môže v horských oblastiach stredného a severného Slovenska napadnúť prevažne 5 až 15 cm snehu. Oveľa viac snehu však bude na severe, kde môže pripadnúť 30, v oblasti Tatier až 40 cm nového snehu.

Čítajte aj:

Šefčovič sa zrejme poteší väčšej podpore, čo na to konkurencia?

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
11. 02. 2019


comments powered by Disqus