Dnes je 18.07.2019

V noci začalo snežiť. V nedeľu bude výdatnejšie

Po dvoch dňoch relatívne pokojného počasia k nám mieri ďalšia snehová nádielka. Tá bude výraznejšia v nedeľu, kedy sa na severe rozsneží výdatnejšie.

Počasie sa už v najbližších hodinách opäť výrazne zmení. Cez našu oblasť totiž budú postupovať jednotlivé frontálne vlny, ktoré prinesú zrážky, ktoré však okrem snehových, budú aj dažďové. Na severe pripadne veľa snehu. Prvá vlna prišla už počas noci. Snežiť bude na celom našom území a do rána napadne na našom území od 2 do 5 cm snehu. V severozápadných oblastiach to môže byť ojedinele aj nad 5 cm.

Počas soboty sa budú vyskytovať len snehové prehánky, no večer príde ďalšia frontálna vlna a tentoraz výraznejšie zrážky. Na celom území sa rozsneží, no na západe postupne prejdú zrážky do dažďových. Kvapalné zrážky sa postupne počas nedele objavia aj na Považí, či na juhu stredného Slovenska.

Zatiaľ čo na západe a juhu bude pršať, tak na severe bude výdatnejšie snežiť. Do pondelkového rána môže na severe pripadnúť až 30 cm čerstvého snehu. Zima teda pokračuje, aj keď v niektorých častiach Slovenska nebude veľmi výrazná. V ďalších dňoch bude počasie premenlivé so snehovými prehánkami, no ako to bude vyzerať budeme upresňovať v ďalších článkoch.

Čítajte aj:

Stretnutie primátorov krajských miest: Hovorili o hazarde, či problémoch so snehom

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
12. 01. 2019


comments powered by Disqus