Dnes je 20.04.2021

V piatok dorazí studený front, na Slovensku sa vyskytne sneženie a zimné počasie

Na Slovensku je stabilné počasie. Už v piatok dorazí na naše územie výrazné ochladenie, ktoré prinesie aj sneženie. Ako výrazné bude ochladenie, čo prinesie a do kedy vydrží?

Počasie na Slovensku v týchto dňoch ovplyvňuje tlaková výš. Jej stred sa v stredu presúval zo strednej Európy. Na Slovensko, ale aj do ďalších štátov strednej Európy, prúdil teplejší vzduch od juhu. Zároveň stále  pozorujeme aj slnečné počasie. Už v noci zo štvrtku na piatok nás čaká výrazná zmena v počasí. Vo štvrtok sa v brázde nízkeho tlaku vzduchu presunie na juh až juhovýchod studený front.

Vo štvrtok očakávame síce teplé, no postupne už oblačné počasie. Popoludní sa naviac môže vyskytnúť aj slabý dážď. Počas noci na piatok by sa mal front presúvať cez naše územie ďalej na juhovýchod. Počasie bude ovplyvňovať aj počas piatku. V piatok ráno a dopoludnia sa budú zrážky vyskytovať už nad väčšinou západného Slovenska, na severe stredného Slovenska a na severe východného Slovenska. Zatiaľčo v polohách do 500 metrov pôjde o zrážky dažďové, nad touto hranicou bude sneženie.

Sneženie sa očakáva najmä v Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji. Najmenej zrážok by malo spadnúť v Banskobystrickom kraji. Zrážky budú ustávať v piatok večer, kedy sa od severu postupne vyjasní. Nová snehová pokrývka by sa mala vytvoriť najmä v Žilinskom kraji a na Spiši, no takisto v hornatých oblastiach stredného a východného Slovenska. Okrem zrážok prinesie front výrazné ochladenie. Ešte vo štvrtok dosiahnu teploty pri zamračenej oblohe od 8 do 14°C, v piatok by mali denné maximá dosiahnuť len 1 až 7°C. Ešte chladnejšie bude v sobotu, kedy by mali denné maximá dosiahnuť len -5 až 2°C.  Noc na piatok bude ešte pomerne teplá. Denné minimá by v piatok mali dosiahnuť 0 až 5°C. V sobotu ráno bude už len od -10 do -5°C. Ochladenie nebude dlhodobé a už od soboty sa bude postupne otepľovať. Na aktuálne nadpriemerné hodnoty by ale teplota v najbližších desiatich dňoch vystúpiť nemala. no budeme mať stabilné počasie.

Čítajte aj:

Na Slovensku sa týždeň hovorilo s odborníkmi o tom, čo sa malo prijať už dávno

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
04. 03. 2021


comments powered by Disqus