Dnes je 18.08.2019

V stredu sa vrátia búrky. Naďalej bude aj pršať

Po včerajšom prudkom ochladení a na severe aj snežení sa v priebehu stredy začne na našom území otepľovať a oteplenie prinesie aj búrky.

Stredajšie počasie bude aj naďalej na našom území vlhké. V priebehu noci na stredu zrážky síce ustali, no počas stredajšieho dňa budú zrážky od juhu opäť postupovať na našom území. Súčasne sa počas stredy dostaneme do teplejšieho, no vlhšieho juhovýchodného prúdenia.  Okrem dažďa sa v priebehu zajtrajšieho dňa budú tvoriť aj búrky. Tie by sa mali vyskytnúť predovšetkým na juhu krajiny. Najviac zrážok spadne práve na juhu nášho územia, kde môže pribudnúť ďalších 20 mm.

Ešte pred dvoma týždňami to na našom území vyzeralo kriticky. Nedostatok zrážok panoval na takmer celom našom území, no uplynulé dva týždne prišlo k zmene.  Výdatnejšie zrážky na našom území zažehnali sucho na takmer celom území. Aktuálne panuje sucho len vo vybraných lokalitách Slovenska.

Nedostatok dažďa by sa mal zmierňovať aj nasledujúce dni. Vyhliadky naznačujú, že zrážok bude aj nasledujúce dva týždne dostatok a v niektorých oblastiach môže dochádzať k iným problémom. Po suchu tu môže byť vlhkosti až až a môžu dokonca aj výraznejšie stúpať vodné toky.

Čítajte aj:

Telekom zaznamenal úspech

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
15. 05. 2019


comments powered by Disqus