Dnes je 18.08.2019

V utorok dorazia výdatné zrážky. Na severe bude snežiť

Počas uplynulých dní sme na slovensku zaznamenali dynamické počasie. Časté striedanie chladného a teplého vzduchu priniesli na mnohé miesta výdatné zrážky, no pozorovali sme aj búrky sprevádzané krupobitím.

Počasie bude na našom území naďalej silno premenlivé. Studený front, ktorý sa aktuálne vlní nad našim územím tu pretrvá minimálne do stredu týždňa. Front bude aj naďalej rozdeľovať Slovensko na teplejšiu severozápadnú a chladnejšiu juhovýchodnú polovicu.

Počas noci z pondelku na utorok bude prílev chladného vzduchu na sever Slovenska vrcholiť, no zároveň dorazia od juhu výdatnejšie zrážky. Na severe bude v noci z pondelku na utorok dostatočne chladno na to, aby sa snehové zrážky vyskytovali už od stredných polôh. Očakávame, že v utorok ráno sa viaceré oblasti Kysúc a Oravy môžu zobudiť do bieleho rána.

Ani ďalšie dni nemôžeme očakávať výraznejšie oteplenie, premenlivé počasie bude pokračovať a teploty budú stúpať veľmi pozvoľna. Je potrebné počítať s prehánkami, na niektorých miestach aj s búrkami, ktoré by nemali byť plošné a intenzívne. Takéto počasie by malo na Slovensku trvať aj počas víkendu, ktorý by mal byť tiež premenlivý s prehánkami.

Čítajte aj:

Ako to vyzerá s materskou dovolenkou na Slovensku?

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
13. 05. 2019


comments powered by Disqus