Dnes je 26.02.2020

V závere týždňa dorazí lepšie počasie. Teploty stúpnu k +25 °C

Máme za sebou teplotne podpriemerný víkend, ktorý vyvrcholí rannými mrazmi. Tie sa vyskytovali ešte dnes, no začne sa otepľovať a počasie bude príjemnejšie.

Víkend priniesol na naše územie upršané a chladné počasie za čo môže tlaková výš, ktorá bola pozostatkom hurikánu. Táto níž k nám priniesla nielen spomínané zrážky, ale aj studený vzduch, ktorý aktuálne pociťujeme na našom území a pociťovať budeme do polovice týždňa.

Vyhliadky však vyzerajú veľmi optimistické. Po studenom víkende by ten nasledujúci víkend mal byť teplý, až teplotne výrazne nadpriemerný.  V priebehu  dňa nás čaká premenlivá oblačnosť, no s nízkymi teplotami. Nočné teploty boli aj pod bodom mrazu a denné teploty budú stúpať len k +15 °C. Potom príde zmena a teploty začnú stúpať.

Nad juhovýchodnou Európou sa totiž začne zvýrazňovať tlaková výš, ktorá postupne ovplyvní počasie aj na našom území. Naviac, po okraji tejto tlakovej výše začne do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhozápadu.

Už v piatok by teploty počas dňa mali na našom území stúpať aj nad +20 °C a pred nami sa črtá slnečný a teplý víkend. Pri slnečnom počasí by denné teploty mali stúpať na +16 až +23 °C. Vyhliadky naznačujú, že teploty by mali vyvrcholiť na začiatku budúceho týždňa, kedy je pravdepodobnosť, že v najteplejších lokalitách vystúpia teploty až k hranici +25 °C. Ak sa tieto predpovede naplnia, tak nás čakajú mimoriadne teplé dni. Denné teploty by totiž mali byť o 6 až 9 °C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu, teda na polovicu októbra bežné.

Čítajte aj:

Energie budú drahšie, ľudia musia šetriť, štát musí šetriť

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
08. 10. 2019


comments powered by Disqus