Dnes je 26.05.2019

Večer a počas noci hrozí silná poľadovica

Večer môžu na západe Slovenska nastať výraznejšie komplikácie v doprave. Dôvodom bude mrznúci dážď, ktorý môže vytvárať silnú poľadovicu, ako tomu bolo v Česku.

Počas večera a v noci na pondelok bude cez naše územie ďalej na východ v brázde nízkeho tlaku vzduchu postupovať teplý front. Ten bude súčasťou frontálneho systému so stredom nad Severným morom.  Front prinesie vlhkejší a najmä teplejší morský vzduch. Oteplí sa najskôr vo výškach, kde zároveň začne pršať. V tom čase bude v prízemnej vrstve teplota ešte záporná a prechladené kvapky tak budú namŕzať. Očakáva sa, že na cestných komunikáciach bude vznikať silná poľadovica, ktorá môže skomplikovať dopravu.

Teplý front by mal doraziť na krajný západ a severozápad krajiny dnes okolo 19:00 a následne sa bude presúvať ďalej na východ. V prvej polovici noci by sa mal dostať nad stredné Slovensko a ráno na východ Slovenska s tým, že zrážky budú zároveň od západu ustávať.

Poľadovica je najmä na cestách zradným javom. Ľad sa môže totiž na cestách nachádzať nepravidelne a preto treba jazdiť s maximálnou opatrnosťou. Silná poľadovica včera zasiahla Nemecko a Česko, kde si vyžiadala viac ako 200 dopravných nehôd.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
02. 12. 2018


comments powered by Disqus