Dnes je 25.06.2019

Večer prišla od západu ďalšia vlna sneženia. Napadne aj 20 cm

Slnečné počasie dlho nevydržalo. Už večer od západu pribudla oblačnosť a na mnohých miestach začalo snežiť.

Už počas večera sa počasie na našom území opäť výrazne pokazilo. Na mnohých miestach nášho územia, predovšetkým však v západnej polovici Slovenska sa treba pripraviť na ďalšiu vlnu výdatného sneženia. O ďalšiu vlhkosť sa postarala prehlbujúca sa tlaková níž, ktorá sa ešte počas dňa bude nachádzala severne od Škótska, no počas dnešného dňa sa nachádza už na juhu Fínska a v stredu nad Poľskom. Po okraji tejto tlakovej níže budú cez naše územie postupovať od severozápadu jednotlivé frontálne vlny.

Prvá začala počasie ovplyvňovať už počas večera na západe a po polnoci aj na zvyšku nášho územia. Prvé sneženie sa objavilo na krajnom západe. Postupne sa sneženie bude nad naše územie rozširovať od západu smerom k východu. Okolo polnoci už začalo snežiť na celom západnom Slovensku. Išlo zatiaľ o slabšie sneženie.  Do utorňajšieho rána na západe pripadlo okolo 5 cm čerstvého snehu. Výraznejšie sneženie dorazí až ráno.

Dnes ráno začalo od západu sneženie výrazne naberať na intenzite a snežiť môže s intenzitou 2 až 3 cm za hodinu. Sneženie sa zajtra dopoludnia rozšíri nad celé Slovensko, no najintenzívnejšie bude snežiť v západnej polovici Slovenska. Snežiť by malo najmä v Trenčianskom, v Žilinskom a v Nitrianskom kraji, ako aj na severozápade Banskobystrického kraja. V týchto oblastiach by mohlo do stredajšieho rána nasnežiť 10 až 20 cm nového snehu.

Snežiť bude aj v Bratislavskom či v Trnavskom kraji, no najmä v západnej polovici západného Slovenska sa v utorok okolo poludnia začne do sneženia miešať dážď a snehová pokrývka tak nebude pribúdať, ale naopak ubúdať. V mnohých oblastiach západnej polovice Slovenska sa tak musia do stredy pripraviť na ďalšiu vlnu sneženia. Na východe by malo napadnúť maximálne do 5 cm.

Čítajte aj:

Finančná správa riešila dlhy priamo v teréne

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
08. 01. 2019


comments powered by Disqus