Dnes je 21.02.2019

Vlna horúčav sa vráti na konci mesiaca. Môže byť až +35 °C

Napriek tomu, že sériu dlhodobo teplého počasia sme na našom území už niekoľko týždňov nezaznamenali, tak aj tento mesiac sa zatiaľ črtá nadpriemerne teplý.

Dni s teplým počasím striedajú uplynulé týždne búrky, ktoré prerušia sériu teplých dní a ustálené slnečné počasie s tropickými teplotami na mnohých miestach, ktoré by trvalo niekoľko dní sme tu už dlho nemali.  Vyhliadky naznačujú zaujímavé zmeny v počasí.

Podľa vyhliadok by sa totiž nad východným Stredomorím mohla usadiť tlaková výš, po okraji ktorej by do našej oblasti mal prúdiť veľmi teplý vzduch od juhozápadu. Počíta s tým aj ansámbel numerického modelu GFS, ktorý očakáva postupný nárast teplôt v priebehu tohto mesiaca v hladine 850 hPa, cca 1500 m n.m. až na hodnoty okolo +15 °C.

Takýto prísun veľmi teplého vzduchu by mohol do našej oblasti priniesť teploty až vysoko nad hranicu +30 °C a je možné, že sa teploty dostanú až nad +35 °C. Predpoveď počasia na takúto dlhú dobu je však veľmi neistá. Situáciu budeme podrobne sledovať a prinášať vždy aktuálne informácie, preto neváhajte sledovať naše aktuálne počasie.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
14. 07. 2018


comments powered by Disqus