Dnes je 29.05.2020

Vo štvrtok sa vráti teplé počasie. Teploty vystúpia až k +17 °C

Nad Slovensko prenikol počas uplynulého víkendu arktický vzduch. Ten priniesol výrazné ochladenie a na mnohé miesta aj sneženie. Už vo štvrtok sa začne otepľovať a teploty pôjdu nahor.

Na území Slovenska sa bude do stredy nachádzať chladnejší, pôvodom arktický vzduch. Chladnejší vzduch sa následne počas stredy a štvrtku presunie ďalej nad Stredozemné more a na naše územie začne od juhovýchodu prenikať teplejší vzduch.

Už vo štvrtok začnú teploty na našom stúpať. Medzi tlakovou nížou nad Stredomorím a tlakovou výšou so stredom nad Ruskom k nám začne od juhovýchodu prenikať teplejší vzduch. Vo štvrtok očakávame maximálne teploty v rozmedzí od +4 do +12 °C, na krajnom juhovýchode sa môže ojedinele otepliť až na +16 °C. V piatok budú teploty vyššie už na celom území. Očakávame, že v závere pracovného týždňa by mali dosiahnuť +12 až +17 °C.

Cez víkend budú teploty rovnako vysoké. Na rozdiel od štvrtku a piatku, kedy bude počasie prevažne oblačné, cez víkend očakávame menej oblačnosti.  Oteplenie by malo vydržať približne do konca marca. Začiatkom apríla očakávajú modely ďalší vpád studeného vzduchu.

Čítajte aj:

Matovič poskladal v ťažkých časoch nové vedenie Slovenska

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
25. 03. 2020


comments powered by Disqus