Dnes je 07.05.2021

Vo štvrtok sa vyskytnú búrky, následne aj mrazy

Počasie na Slovensku bude opäť búrlivé a nebezpečné. Tento týždeň sa môžu na našom území vyskytnúť búrky po ktorých prídu nebezpečné mrazy. Všetko to prinesie studený front, ktorý začne počasie ovplyvňovať vo štvrtok.

Už niekoľko týždňov je na Slovensku veľmi chladné počasie za čo môže neustále severozápadné až severné prúdenie. To k nám okrem chladného vzduchu prináša aj vlhkosť, ktorá má na príčine aktuálne pretrvávajúce sychravé počasie. Terajšie teploty sú na našom území pod hranicou dlhodobého teplotného normálu a takýto charakter počasia by mal na našom území mal pretrvávať aj počas nasledujúcich dní.

Počas nasledujúcich dní nás čaká mierne oteplenie, počas ktorého sa môžu teploty dostať aj nad hranicu 15°C. Počasie na našom území sa zmení vo štvrtok. To začne počasie od severozápadu ovplyvňovať studený front. Ten k nám prinesie podľa aktuálnych predpovedí numerických modelov početné búrky, ktoré budú sprevádzané zosilnením zrážok. Aktuálny výstupy numerických modelov počítajú s búrkami už od skorého rána, ale búrky by mali byť najvýraznejšie vo štvrtok popoludní.

Štvrtok bude na našom území búrlivý, ale nasledujúce dni prinesú ďalšie ochladenie a vyskytnú sa prízemné mrazy, ktoré sa očakávajú na celom našom území, ale postupne sa pridajú aj mrazy vo výške 2 metrov.  Už v noci na piatok sa môžu teploty dostať na 5 až -2°C. Oveľa chladnejšie bude počas víkendu, kedy sa môžu teploty dostať na 2 až -5°C. Takéto počasie by malo na našom území zotrvávať aj na začiatku budúceho týždňa a teda nič nenaznačuje tomu, že nás čaká príjemné počasie.

Čítajte aj:

Kto rýchlo dáva, ten dvakrát dáva, ale asi nie na Slovensku

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
20. 04. 2021


comments powered by Disqus