Dnes je 06.03.2021

Začiatok nového týždňa prinesie slnko, hmly a teploty do 15°C

Začiatok nového pracovného týždňa bude príjemný a môžeme sa tešiť na postupné otepľovanie.

Počasie u nás bude dnes ovplyvňovať tlaková výš, ktorá k nám bude zasahovať od juhovýchodu až juhu. Po jej zadnej strane bude do strednej Európy prúdiť od juhozápadu veľmi teplý vzduch, a to najmä vo vyšších vrstvách ovzdušia. Počas dňa preto bude slnečno. Len v nižších polohách zrána a dopoludnia treba na viacerých miestach počítať s hmlami alebo nízkou oblačnosťou. Tá sa miestami, a to najmä na západe udrží po celý deň. Ojedinele nie je vylúčené ani mrholenie.

Oproti včerajšku sa mierne oteplí. Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od 5°C do 15°C. V tých lokalitách Slovenska, kde sa hmla alebo nízka oblačnosť udrží dlhšie, poprípade celý deň, bude pochopiteľne chladnejšie. Teploty v týchto oblastiach vystúpia na 1°C až 5°C. Fúkať bude len slabý vietor. Na západe však prevažne juhovýchodný rýchlosťou 3 až 7 m/s. V nárazoch môže dosiahnuť ojedinele do 12 m/s.

Počasie bude tento týždeň pripomínať viac jeseň ako zimu. Vyskytovať sa budú hmly alebo nízka oblačnosť a postupne sa bude aj otepľovať. Zmena by mohla nastať počas víkendu kedy sa mierne ochladí a minimálne do hôr by sa mohli vrátiť aj snehové zrážky. Počasie na Slovensku bude príjemné.

Čítajte aj:

Minister zdravotníctva priznal, že sa urobila chyba, lockdown mal byť skôr

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
22. 02. 2021


comments powered by Disqus