Dnes je 27.09.2020

Začiatok týždňa bol búrlivý, udreli stovky bleskov

Začiatok týždňa je na Slovensku s búrkami, stovkami bleskov a prívalovými zrážkami.

Na Slovensku sa po stabilných dňoch začali vyskytovať búrky. Začiatok týždňa máme teda s búrlivým počasím. Búrky v priebehu dopoludnia neboli veľmi intenzívne, ale s pribúdajúcimi hodinami naberali na sile a prinášali prívalové zrážky.

V priebehu dopoludnia sa na Slovensku tvorila kopovitá oblačnosť a prvé búrky sa tvorili prevažne v horských oblastiach na strednom Slovensku. Takáto situácia sa očakávala aj počas ďalších dní tohto týždňa. Popoludní sa s búrkami mohol začať vyskytovať aj silnejší nárazový vietor a intenzívne zrážky.

Búrky sa dnes na našom území vyskytujú už od predpoludnia, až do večerných hodin. Prinesú mierne ochladenie. S búrkami bude treba počítať aj v druhej polovici týždňa. Nebudú sa vyskytovať všade a preto na niektorých miestach Slovenska, kde nebudú schladzovať búrky, bude teplé a stabilné počasie. V druhej polovici augusta by malo dôjsť k miernemu ochladeniu a vyskytovať by sa malo aj viac zrážok. Na Slovensku tak budeme mať na niektorých miestach teplé počasie, no aj s búrkami.

Čítajte aj:

Kto všetko môže za problémy koalície?

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
11. 08. 2020


comments powered by Disqus