Dnes je 21.02.2019

Začína postupovať studený front, tvoria sa búrky

Na situácii sa našom území sa stále nič nemení. Počasie ovplyvňuje studený front. Nové je len to, že sa začínajú tvoriť nové búrkové bunky.

Od západu začalo cez naše územie postupovať zrážkové pole. V týchto chvíľach, prší na takmer celom západnom Slovensku. Výnimkou je len východ Podunajskej nížiny, kam ešte zrážky nedorazili. Na čele postupujúceho zrážkového pola v oblasti od Piešťan po Komárno sa začínajú vytvárať prehánky a búrky. Tie sa v nadchádzajúcich minútach môžu objavovať aj v oblasti stredného Slovenska.

Súčasne sa búrky začínajú objavovať aj v oblasti východného Slovenska. Ide však len o ojedinelé búrky. Je však pravdepodobné, že v nadchádzajúcich hodinách tieto bunky začnú rásť, no výraznejšie búrky dorazia až počas dňa. Určite najlepšou správou je dážď, ktorý prichádza od západu. V Bratislave a v okolí spadlo už okolo 15 mm zrážok, čo je po horúcich dňoch príjemné osvieženie.

Najintenzívnejšie búrky sa vyskytli na Považí a pri Nitre. Rekordmanom sú Horné Lefantovce pri Nitre. Tam búrka trvala 3 hodiny a priniesla až takmer 70 litrov na meter štvorcový. Druhou najdaždivejšou lokalitou je Bytča, kde za 2 hodiny spadlo 50 mm. Desiatky milimetrov spadli aj v Dubnici, kde voda spôsobila problémy a zatopila podchod v meste.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
11. 08. 2018


comments powered by Disqus