Dnes je 18.09.2019

Začne sa vyjasňovať a teploty začnú opäť stúpať

Po chladnom víkende a poriadne upršanom pondelku nás čaká príjemná zmena počasia. Čaká nás slnečné počasie a postupne budú rásť aj teploty.

Uplynulé hodiny panovalo na našom území veľmi nepriaznivé počasie, čo súviselo s prítomnosťou studeného frontu, ktorý sa nad našou oblasťou vlnil. Súčasne nás ovplyvňovala aj presúvajúca sa oblasť nižšieho tlaku. Na mnohých miestach Slovenska tak výrazne pršalo a mali sme jesenné počasie, ktoré sa postupne vyskytovalo nad celým územím.

Ako už bolo spomenuté, tento studený front prinášal na naše územie výdatnejšie zrážky, vplyvom ktorých rástli aj vodné toky a výrazné búrky. Počasie sa však upokojí. Už včera sa nad našu oblasť začal nasúvať výbežok vyššieho tlaku a oblačnosť sa začala od západu zmenšovať.

Pod vplyvom tlakovej výše budeme aj v nasledujúcich dňoch a súčasne začne do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch, vďaka ktorému budú rásť teploty. Teploty už dnes začnú atakovať hranicu +25 °C a na konci pracovného týždňa pri slnečnom počasí budú teploty stúpať až k hodnote +28 °C. V priebehu víkendu by sa malo mierne ochladiť, ale teploty by mali byť stále nadpriemerné.

Čítajte aj:

Minimálna mzda, každoročný súboj bez víťaza

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-iMeteo.sk-
11. 09. 2019


comments powered by Disqus