Dnes je 23.04.2019

Železnice pred sviatkami posilnia niektoré vlaky

Veľkonočné sviatky preveria dopravu na železnici, cestujúcim bude k dispozícii niekoľko mimoriadnych vlakov.

Termín veľkonočných sviatkov sa každoročne mení, no pravidlom ostáva, že sa oslavujú po prvom splne po jarnej rovnodennosti. Tohtoročné sviatky jari pripadli na obdobie od piatka 19. apríla do pondelka 22. apríla. V súvislosti s veľkonočným obdobím a z toho vyplývajúcim očakávaným nárastom cestujúcich Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) opäť posilňuje dopravu, a to konkrétne o 2 mimoriadne rýchliky a 18 posilových vlakov. ZSSK tak od stredy 17. apríla do utorka 23. apríla 2019 vypraví celkom 20 vlakov (2 vlaky SuperCity, 7 rýchlikov, 8 regionálnych rýchlikov a 3 regionálne expresy). Najviac vlakov pôjde na Veľkonočný pondelok, t. j. 22. apríla 2019, kedy ZSSK očakáva zo strany cestujúcich najväčší záujem o prepravu.

Mimoriadne rýchliky pôjdu už tradične medzi hlavným mestom a metropolou východu:

- v stredu 17. 4. 2019 bude vypravený vlak R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46)

- v utorok 23. 4. 2019 bude vypravený vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava hl. st. 20:16)

Oba vlaky budú zostavené z 10 vozňov 2. triedy, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky. Okrem týchto spojov počas predsviatočných a posviatočných dní pribudnú aj ďalšie:

Štvrtok 18. apríla 2019 (Zelený štvrtok):

- R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50)

- SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Košice 23:05)

- R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57)

- RR 15715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:51)

- REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Humenné 00:45)

Piatok 19. apríla 2019 (Veľký piatok):

-  SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Praha hl. n. 14:19) 

Nedeľa 21. apríla 2019 (Veľkonočná nedeľa):

- REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Košice 14:50)

Pondelok 22. apríla 2019 (Veľkonočný pondelok):

- R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Bratislava hl. st. 19:31)

- R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04)

- RR 17840 Žitava (Banská Bystrica 15:12 – Bratislava hl. st. 19:01)

- RR 17716 Vršatec (Žilina 16:20 – Bratislava hl. st. 19:13)

- RR 17842 Skalka (Banská Bystrica 17:12 – Bratislava hl. st. 21:01

- RR 17718 Hričov (Žilina 18:03 – Bratislava hl. st. 20:56)

- RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Bratislava hl. st. 00:10)

- REX 17728 Tribeč (Prievidza 18:34 – Bratislava hl. st. 21:29)

- RR 17720 Bezovec (Žilina 20:20 – Bratislava hl. st. 22:47)

- R 17935 Novohrad (Zvolen os. st. 17:13 – Košice 20:37)

- RR 17715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:40)

S ohľadom na technické možnosti budú operatívne posilňované vybrané pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR, REX a Os. ZSSK vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúča cestujúcej verejnosti, aby si cestovné doklady zaobstarala v dostatočnom časovom predstihu. Cestovné lístky a rezervácie miesta si cestujúci môžu zakúpiť nielen v pokladniciach ZSSK, ale pohodlne aj prostredníctvom nového responzívneho e-shopu či mobilnej aplikácie Ideme vlakom. V záujme osobného komfortu odporúčame cestujúcim aj zabezpečenie miesteniek, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.

Čítajte aj:

Veľká noc v Banskej Bystrici

 

 

zdroj zssk

foto ilustračné

-news-
13. 04. 2019


comments powered by Disqus