Dnes je 25.06.2019

Ženy zarábajú menej a majú nízke platové očakávania

Na Slovensku zarábajú ženy menej a to takmer o 10 percent, zároveň majú nižšie platové očakávania.

Žena s mužom pracujú v jednej firme. Napriek tomu, že sú na rovnakej pozícii, ich finančná odmena nie je zhodná. Štatistika hovorí, že na Slovensku zarába žena o 9 percent menej. Vyplýva to z analýzy portálu Platy.sk. Rovnaká pozícia nemusí znamenať rovnaký plat. Táto známa skutočnosť platí najmä z dôvodu, že v našej spoločnosti stále pretrvávajú rodové nerovnosti. Tie sa sú aj v platoch. Ženy na rovnakom mieste ako ich mužskí kolegovia zarobia o takmer desatinu menej.

Ukazuje sa, že ženy majú v porovnaní s mužmi často nižšie platové očakávania. Bohužiaľ, tieto skutočnosti sa prejavujú už pri pracovných pohovoroch. V mnohých prípadoch platí, že ženy si pýtajú menej ako opačné pohlavie. Ak sa chcete vyhnúť podhodnoteniu a zistiť svoju skutočnú hodnotu na trhu práce, porovnajte si svoju mzdu so zamestnancami na rovnakej pozícii. Celkový rozdiel medzi platmi žien a mužov je omnoho priepastnejší. Zárobky nežnejšieho pohlavia sú totiž o viac ako pätinu nižšie. V tomto prípade sa však zrejme ukazuje, že dôvodom je skutočnosť, že na Slovensku sú odvetvia, v ktorých dominujú ženy, platené horšie, ako tie, v ktorých zase naopak dominujú muži.

Kým odvetvím s najvyšším podielom reagujúcich uchádzačiek na Profesia.sk je zdravotníctvo a sociálna práca, pri mužoch ide o elektrotechniku a energetiku. Ak si pozrieme štatistiky z medzinárodného webu Paylab, ktorý spravuje mzdové portály aj v ďalších krajinách, vidíme, že podobné platové rozdiely medzi mužmi a ženami sú aj v Českej republike a v Maďarsku.

Jedným, z faktorov, ktoré výrazne ovplyvňujú pracovný život žien, je materská dovolenka. Hoci v niektorých štátoch Európy je vidieť, že po narodení dieťaťa odchádzajú na istý čas z práce aj otcovia namiesto matiek, na Slovensku to bežné nie je. Aj to je jeden z dôvodov, prečo medzi platmi pohlaví sú takéto rozdiely. Kým žena odchádza na materskú dovolenku a je mimo pracovného prostredia niekoľko mesiacov, či rokov, jej mužský kolega zostáva v práci a zažíva často kariérny rast. Ten je väčšinou sprevádzaný mzdovým progresom.

Návrat žien do práce po kariérnej pauze neskôr nebýva ľahký. Kolegyne, ktoré sú zároveň matkami detí do 10 rokov, stretáva na pracovisku 37% zamestnancov. Najviac s nimi spolupracujú pracovníci zákazníckej podpory, textilného priemyslu, štátnej správy a bankovníctva. Nedávny medzinárodný prieskum Paylab Data Research pritom ukázal, že najotvorenejší prístup majú matky na pracoviskách vo Fínsku a v Chorvátsku. Naopak najnižšiu mieru otvorenosti voči matkám majú spomedzi 9 sledovaných krajín zamestnanci na Slovensku. Práve na Slovensku a v Českej republike zažívajú zamestnanci najnižšiu pracovnú interakciu s matkami v kolektívoch.

Čítajte aj:

Ako sa na Slovensku darí Google Pay?

 

 

zdroj profesia.sk

foto ilustračné

 

-news-
09. 03. 2019


comments powered by Disqus