Dnes je 11.12.2018

Zima na Slovensku zotrvá. Teploty budú priemerné a vyskytne sa aj sneh

Zima zatiaľ neodchádza. V nasledujúcich dňoch nás čaká oblačné počasie, ktoré prinesie aj snehové zrážky. Teploty budú priemerné.

Vrchol zimy je už za nami. S každým ďalším dňom sa bude viac a viac otepľovať a zimnejšie počasie sa bude zmierňovať. Nadchádzajúce dni by podľa predpovedí mali byť teplotne prevažne priemerné a vyskytnú sa aj snehové vločky. Tie však nebudú výraznejšie a nádielka príde maximálne na náveterné strany hôr.

Nad našou oblasťou sa aktuálne nachádza oklúzny front, ktorý sa nad nami rozpadne. Tento front by mal zaniknúť v stredu a dovtedy bude do našej oblasti prinášať vlhkosť a s tým súvisiace zrážky. Utorok nad naše územie priniesol veľkú oblačnosť až zamračené so snežením, ktoré však v Podunajskej nížine prešlo do dažďa. Na zvyšku územia síce snežilo, no nešlo o výdatnejšie zrážky. Sneh pripadol najmä na horách. V nižších polohách sa totiž denné teploty pohybovali nad bodom mrazu a napriek tomu, že snežilo, tak sneh sa na teplom zemskom povrchu nedržal. Napriek tomu, že sa teploty očakávajú slabo nad bodom mrazu, tak v porovnaní s dlhodobým normálom na súčasnú ročnú dobu pôjde o priemerné teploty.

Sneženie ustane v noci na stredu a to na východnom Slovensku. V priebehu stredajšieho dňa by malo byť naďalej zamračené, ale zrážky sa očakávajú už len v podobe prehánok. V priebehu štvrtka by sme sa stále mali nachádzať v nevýraznom tlaku vzduchu, ale zrážky sa neočakávajú a prechodne sa môže aj vyčasiť. Toto krajšie počasie však vydrží len zopár hodín. Počas piatka sa očakáva ďalší príchod frontu, ktorý opäť prinesie zrážky.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
13. 02. 2018


comments powered by Disqus