Dnes je 27.09.2020

Zimné počasie pokračuje, teploty môžu byť -15 °C

Na Slovensku bola veľmi mrazivá noc. Teploty mohli byť poriadne nízko a mohli byť aj najnižšie, aké boli počas tohto roka zaznamenané.

Na Slovensku máme studený začiatok týždňa, ktorý prinesie najchladnejšie noci a rána za uplynulé mesiace. Nasledujúce noci by mohli byť najchladnejšie počas uplynulej zimnej sezóny. Chladná už bola táto noc. Teploty by na celom našom území mali klesať hlboko pod bod mrazu.

Teploty boli na úrovni  -3 až -9 °C, no v dolinách a v kotlinách teploty mohlí ísť ešte nižšie a to na -10 až -17 °C.  Takéto nízke teploty nás čakajú preto, že do našej oblasti bude od severovýchodu prúdiť chladná vzduchová hmota. Súčasne nás ovplyvňuje výbežok vyššieho tlaku vzduchu, vďaka čomu u nás panuje jasné počasie a práve kombinácia prúdenia chladného vzduchu a vyjasnenia zvyčajne prináša tie najnižšie teploty.

Na Slovensku sme tak mali poriadne mrazy, no ešte chladnejšia bude nasledujúca noc, kedy môžu teploty poklesnúť aj k -19 °C. V druhej polovici týždňa by mali tieto mrazy postupne ustupovať a na Slovensku sa bude mierne otepľovať. Víkendové počasie by malo byť už s prijemnejšími teplotami.

Čítajte aj:

Matovič poskladal v ťažkých časoch nové vedenie Slovenska

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
24. 03. 2020


comments powered by Disqus