Dnes je 21.07.2018

Zimné počasie príde cez víkend

Do našej oblasti začína prenikať chladnejší vzduch od východu, no jeho príliv sa naplno prejaví v priebehu víkendu, čo postupne pocítime aj na teplotách.

Do našej oblasti začína prenikať chladnejší vzduch od východu, no jeho príliv sa naplno prejaví v priebehu víkendu, čo postupne pocítime aj na teplotách. Sobota by sa mala na našom území niesť v znamení oblačného počasia so zrážkami, ktoré sa vyskytnú predovšetkým na západnom a severozápadnom Slovensku. Od nadmorskej výšky 400 m n.m. budú vo forme snehu. Denné teploty však už budú nižšie ako uplynulé dni. Pohybovať sa budú od 0 do +4°C, pričom na severe sa môže vyskytnúť aj celodenný mráz.

V nedeľu sa ešte viac ochladí. Maximá vystúpia len na -4 až +2°C. Celodenný mráz nás tak čaká na väčšine nášho územia. V nedeľu ráno môžu teploty dokonca poklesnúť až pod -10°C. Aj v pondelok bude krásne slnečné, no najchladnejšie počasie s maximálnymi dennými teplotami okolo +1°C. Prílev studeného, ruského vzduchu vyvrcholí v utorok. V stredu sa prechodne oteplí a dorazia zrážky.

Detailnejšiu predpoveď počasia prinesieme v najbližších hodinách, no určite sa môžeme tešiť na charakter počasia, aký má počas januára byť. Ako dlho sa zima na Slovensku zdrží, je stále otázne, no najbližšie dni sa prejaví vo väčšej miere.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
12. 01. 2018


comments powered by Disqus