Dnes je 06.12.2019

Život nie je pierko

Niekedy sme v ťažkej situácii a nevieme si s ňou poradiť. Čo môžeme spraviť aby sme sa cítili lepšie?

Život nie je jednoduchý. Občas sa nám stane, že všetko je proti nám a nič sa nedarí. Práve vtedy i keď to nie je jednoduché, mali by sme sa naladiť na pozitívnu strunku a snažiť sa pozerať na svet spôsobom čo ma nezabije, to ma posilní. Možno práve preto si nabudúce dáte pozor pri rozhodovaní.

Svoje problémy a emócie by ste mohli vyrozprávať blízkemu človeku, ktorý to nezneužije proti vám a pomôže vám hľadať východisko. Možno nemáte blízku osobu, alebo sa vám ťažko rozpráva o vašich problémoch a starostiach pred kamarátmi. Niekedy je lepšie ak vám pomôže úplne neznámy človek, ktorý vás vypočuje a vám sa uľaví.

Skúste nerozmýšľať priveľmi dopredu, nemyslite na to čo vás čaká, ale riešte prítomnosť a tešte sa aj z maličkostí. Ak cítite, že vám chce niekto pomôcť neodmietnite ho a nechajte si pomôcť.

Najlepšie by bolo keby ste dokázali svoje emócie dostať zo seba von, vykričať sa, prípadne vybiť to zo seba najlepšie nejakým športom. Vyventilujete zo seba všetko čo sa dá. Práve vtedy vám pomôže nasmerovať sa tým správnym smerom váš vnútorný hlas, ktorý počúvnite. Ten vás určite podporí v tom, aby ste sa išli zabaviť, alebo si pozrieť film v kine, prípadne doma. Nezabudnite sa hýbať. Tým naštartujete endorfíny, dostaví sa pocit šťastia a bude sa cítiť lepšie.

Všimnite si vašu rodinu a trávte čas s nimi, takto aspoň na krátky čas uniknete z tvrdej reality, alebo by ste práve v takejto chvíli mohli pomôcť niekomu práve vy. Vtedy si uvedomíte, že sú ľudia na tom možno aj horšie, ako ste na tom vy. Skrátka  netreba sa uzavrieť do seba, s tým nikdy nič nevyriešite.

-Martina-
13. 08. 2014


comments powered by Disqus