Dnes je 25.06.2019

Zrážky dorazia až ku koncu mesiaca. Sucho sa zvýrazní

Počasie v Európe bude v priebehu nasledujúcich dní pod vplyvom rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu. Počasie tak bude stabilné a zmena je zatiaľ ďaleko.

V mnohých oblastiach Európy bude celý tento týždeň ovplyvňovať počasie rozsiahla tlaková výš, ktorá dostala aj svoje meno.  Tlaková výš sa natláča nad Európu z oblasti Ruska, kde sa aktuálne nachádza jej stred. Táto tlaková výš bude mať dominantný vplyv na počasie nielen u nás, ale prakticky v celej Európe.

Predpovedať je niekedy na týždeň dopredu komplikované, no numerické modely majú vo vývoji počasia na nasledujúci týždeň úplne jasno. Na našom území bude panovať stabilné, slnečné počasie s vysokými teplotami. Zmena príde najskôr v poslednej októbrovej dekáde, teda po 20.10. Ako prezrádza numerický model, tak až do 20.10. by mali byť teploty stabilné a bez zrážok.

Zmena by mohla prísť ku koncu druhej dekády tohto mesiaca, kedy teploty začnú klesať a ako vidieť už je aj riziko nejakých zrážok. Dovtedy však nezaprší. Podľa včerajšej analýzy narastá sucho predovšetkým v oblasti východného Slovenska. Sucho však začína už aj v okolí Žiliny, či Gemera. Vzhľadom na očakávaný vývoj počasia na nasledujúce dni môžeme povedať, že sucho sa bude zvýrazňovať na celom našom území.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
10. 10. 2018


comments powered by Disqus